16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Святі Отці про помисли

Як тільки нас перемагають злі думки, ми й самі стаємо злими. Ми, християни, не повинні допускати зло навіть у помислах, а тим паче на ділі…».

Старець Фадей Вітовницький

Ти хочеш навчитися відганяти швидко і з силою помисли, що насіваються спільним ворогом людства? Відганяй їх, коли ти один у келії, гласною уважною молитвою, вимовляючи слова її неквапливо з розчуленням.

Святитель Ігнатій Брянчанінов

Один добрий помисл дорівнює за силою багатогодинному всенощному чуванню! Він має велику силу. Зараз є такі протиракетні системи, які лазерними променями вражають ракету супротивника ще на стартовому майданчику і не дають їй злетіти. Так і добрі помисли: вони попереджають зліт злих помислів з диявольських «аеродромів», на яких базуються, і не дають їм піднятися в повітря.

Преподобний Паїсій Святогорець

…Якщо відразу проженете пристрасний помисл, то всій боротьбі покладете край.

Преподобний Феофан Затворник

Горе нам, що гріхи множаться в нас від злих і нечистих помислів, а ми не пильнуємо, що це віддаляє нас від Бога і піддає нападу злих духів.

Преподобний Ава Ісайя

Якщо хочеш позбутися помислів, вилікуй пристрасті: і тоді зручно виженеш їх з розуму. Стосовно блудної пристрасті — постись, завершуй бдіння, працюй і усамітнюйся; щодо гніву та смутку, ні за що вважай славу, і безслав’я, та інші речі земні; щодо злопам’ятства, молись за того, хто образив — і позбудешся.

Преподобний Максим Сповідник

Через добрі помисли людина очищається і приймає Благодать від Бога. А за допомогою «лівих» [недобрих] помислів вона засуджує та несправедливо звинувачує інших. Роблячи це, вона перешкоджає приходу Божественної Благодаті. А потім приходить диявол і мучить цю людину.

Преподобний Паїсій Святогорець

Різниця між хорошими і поганими людьми тільки в їхніх думках – добрих чи злих. Благі, добрі думки перетворюють людей, що нас оточують.

Старець Фадей Вітовницький

Нам треба бути уважними, щоб не приймати лукавих телеграм диявола. Приймаючи їх, ми осквернимо «Храм Духа Святого», від нас відійде Благодать Божа, внаслідок чого ми осліпнимо [духовно]. Побачивши наше серце непорочним, чистим, Святий Дух приходить і мешкає в ньому. Адже Святий Дух любить непорочну чистоту. Тому Він і з’явився [на Йордані] у вигляді голуба.

Преподобний Паїсій Святогорець

Блаженні, що очистили себе від лукавих помислів; тому що в них живе Дух Святий.

Преподобний Єфрем Сирін

Джерело

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій очолив святкування з нагоди престольного свята нижнього Свято-Андріївського храму кафедрального собору. ФОТО

Редактор Головний

Проповідь у день третього знайдення глави Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Iоанна

Редактор Головний

Єпископ Афанасій у день пам’яті святих благовірних князів Бориса і Гліба відвідав гониму громаду с. Романів

Редактор Головний