7.9 C
Lutsk
Неділя, 21 Квітень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Завтра Церква відзначає величне дванадесяте свято Вознесіння Господнє. Проповідь

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Наша матінка Церква відзначає величне дванадесяте свято Вознесіння Господнє. На сороковий день після Воскресіння Іісус Христос на Єлеонській горі у присутності своєї Матері Пресвятої Богородиці і святих апостолів вознісся на небо. Сорок днів Господь після Воскресіння навчав і укріпляв своїх учнів, налаштовуючи їх на проповідь про життя, хресну смерть і Воскресіння Спасителя. Святі апостоли, дізнавшись, що Іісус Христос хоче їх залишити і вознестись до свого Отця, почали сумувати і хвилюватись про те, як вони вони житимуть далі без Господа. Та Спаситель їх заспокоїв сказавши, що пошле апостолам Утішителя Духа, який буде з ними до закінчення віку.

Прийшовши на гору Єлеон, Господь благословив апостолів і Пресвяту Богороцю та видимим образом почав возноситися на небо. Учні ще довго стояли і дивилися вслід Іісусу Христу. Незважаючи на печаль розлуки, серця їхні були наповнені радості.

Звідки походить ця радість?

Від того, що Христос пішов до свого Отця, але не від нас. “Я з вами во всі дні до закінчення віку” (Мф. 28,20), – говорив Господь.

Друга причина радості апостолів полягала в тому, що Він знову прийде. Про це сказали Ангели апостолам: “Цей Іісус. Який вознісся від вас на небо, прийде таким же чином, як ви бачили його, коли Він возходив на небо” (Діян. 1, 11). Це буде Друге Пришестя Христа в Його славі, про яке Він сам пророкував.

Очікування Святого Духа є третьою причиною радості апостолів. Втім, Святого Духа вони вже мали. Згадаймо, як Воскреслий Христос, з’явившись своїм учням “дунув і сказав їм: прийміть Духа Святаго” (Ін. 20, 22). Завдяки цій благодаті апостоли змогли пізнати Воскреслого Христа, а невіруючий Фома –  увірувати. Але апостолам належало отримати ще більшу силу, аби проповідувати про Воскреслого Господа на різних мовах по всьому світу і закликати людство до покаяння.

Будемо радіти і ми в цей святковий день та прославляти Воскреслого і Вознесшагося на Небеса Господа нашого Іісуса Христа. Амінь

прот. Віктор Михалевський,

настоятель храму Різдва Христового с. Городище

(благочинний Цуманського округу)

Вас може зацікавити

Різдвяний лист преп. Амвросія Оптинського: Про викорінення заздрості

Редактор Головний

Молитися треба і в час біди, і в час радості, – Предстоятель. ВІДЕО

Редактор Головний

Як навчити дітей молитися?

Редактор Головний