21.6 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Новини

Священнослужителі Волинської єпархії звершили панахиду на могилі почесного ректора ВДС прот. Петра Влодека

У середу, 7 жовтня, ректор Волинської духовної семінарії архімандрит Євменій (Михалевський) звершив панахиду на могилі протоієрея Петра Влодека – багаторічного почесного ректора духовної школи Волині.

Цього дня виповнюється 3 роки від часу його упокоєння, – йдеться на сайті ВДС.

У своєму слові архімандрит Євменій зазначив:

“Звершуючи панахиду, ми пригадуємо життєвий подвиг отця Петра Влодека, який закінчився три роки тому. Однак його безсмертне служіння і праця дали духовне життя багатьом пастирям Церкви.

Ми знаємо, у який нелегкий час довелося отцю Петру нести свій пастирський подвиг. Він був ректором Волинської духовної семінарії у часи богоборчої радянської влади, докладаючи усіх зусиль, щоб ВДС продовжувала свою діяльність і готувала майбутніх пастирів Церкви.

Зі спогадів очевидців знаємо, що отець Петро переживав, коли у 1964 році семінарію закрили. Коли у 90-х роках Українська Православна Церква поступово відроджувалася, отцю Петру було приємно стати першим ректором Київської духовної семінарії.

Пізніше, після захоплення приміщення Волинської духовної семінарії, батюшка поклав на себе обов’язок відродження Волинської духовної семінарії у стінах колишнього домініканського монастиря.

Мені пригадується, у яких важких умовах тоді доводилось працювати викладачам і навчатися студентам. Отець Петро постійно дбав про те, щоб семінаристи мали, що поїсти і де поспати. Він сам трудився над складанням конспектів, яких катастрофічно не вистачало. Хай же подвиг отця Петра буде не тільки нам, але й майбутнім поколінням зразком і прикладом”.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій звершив панахиду біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Луцьку. ФОТО

Редактор Головний

Архієреї єпархії взяли участь у святкуваннях з нагоди 1034-річчя Хрещення Русі

Редактор Головний

У кількох благочиннях Волинської єпархії пройшли хресні ходи з молитвою проти поширення вірусної інфекції. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний