16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Відео

Світ житиме до тих пір, поки існує жертовна любов серед людей, – Предстоятель

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, який святий особливо допомагає боротися з нечистою силою, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

У своїй проповіді 15 жовтня 2023 року Архіпастир зазначив, що люди у всі часи іноді потрапляли під дію диявольської сили, та вказав на головну зброю проти таких нападів.

«Коли демон приступає до людини і починає її мучити, всередині неї з’являється страх, холод, жах, — зауважив він. — Але людина повинна пам’ятати, що Бог подарував нам велику силу — силу Чесного, Животворящого Хреста».

Його Блаженство розповів декілька історій святих, які зуміли побороти такі напади, і порадив звертатися до них про допомогу.

«Господь подарував нам молитву святих угодників, серед яких дуже допомагає у брані з демоном священномученик Кіпріан», — підкреслив він.

«Цей майбутній святий народився у сім’ї язичників. У семирічному віці його віддали на служіння ідолам і почали навчати різним бісовським наукам, чародійствам, як обманювати людей. Згодом він навчився, як вони казали, наводити дощі, бурі, саранчу на поля, громи, блискавки, літати, ходити по воді і навіть воскрешати мертвих. Але все це було неправдою і обманом», — сказав Першосвятитель.

Далі він розповів, як Кіпріан, виконуючи прохання одного язичника, намагався наслати демонів на благочестиву християнку Юстину. Проте дівчина всі напади нечистої сили перемогла за допомогою хресного знамення і молитви.

«Тоді святий Кіпріан зрозумів, що Бог сильніший від всіх дияволів, всіх демонів, всіх темних духів, і відрікся від них. Але, коли він це зробив, демони почали нападати на нього і хотіли вбити. Тоді він згадав, що дівчина перемогла їх хресним знаменем. Він перехрестився — і демони відійшли від нього. Кіпріан прийняв хрещення, потім став священником, а пізніше — єпископом, а закінчив своє життя мученицькою кончиною за те, що вірив у Христа», — підсумував Блаженніший владика.

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій у день другої Пасхи відвідав православну громаду с. Грудки. ФОТО. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі Луцька з нагоди престольного свята. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

“Що є найважливішим для людини”: Відбувся Волинський молодіжній кінофорум 2021

Редактор Головний