10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Відео Волинська єпархія Новини Фото

У неділю про митаря і фарисея єпископ Афанасій очолив Богослужіння у кафедральному соборі

21 лютого 2021 року, у неділю про митаря і фарисея, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій очолив ранню Божественну літургію у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Його Преосвященству цього дня співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь, а також клірики кафедрального собору.

Згідно з Уставом цього дня, на Літургії прочитується особливе зачало з Євангелія від Луки (Лк.18:10-14), в якому Господь у притчі про митаря і фарисея дає нам приклад правильного і хибного ставлення до молитви. Неділя про митаря і фарисея – перша підготовча неділя до Великого посту. З цього часу в богослужінні з’являються піснеспіви з особливої богослужбової книги – Тріоді пісної.

Після читання Святого Євангелія владика Афанасій звернувся до вірян зі словом проповіді. Архіпастир пояснив, як Господь притчею про митаря і фарисея, яку сьогодні Церква пропонує увазі християнам у євангельському зачалі, навчає нас правильній і дієвій молитві.

За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні, а також були піднесені особливі молитви про припинення епідемії коронавірусу та про лікарів, які ведуть боротьбу за життя і здоров’я хворих.

Вас може зацікавити

У Неділю 4-ту після Пʼятидесятниці Архіпастир звершив дві хіротонії. ФОТО

Редактор Головний

У день престольного свята архієпископ Нафанаїл відвідав громаду с. Гута Боровенська. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння у храмі на честь прав. Іоанна Кронштадтського

Редактор Головний