-1.7 C
Lutsk
Субота, 4 Лютий, 2023
Відео Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл прочитав останню частину Покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі

2018 березня 2021 року, у четвер першої седмиці Великого посту, керуючий Волинською і Луцькою єпархією УПЦ архієпископ Нафанаїл очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі Луцька (район Теремно). 

Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель храму секретар єпархії прот. Миколай Бондарук, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики єпархії.

Опісля богослужіння владика Нафанаїл звернувся до присутніх зі словом проповіді.

Архієпископ Нафанаїл пригадав слова канону в якому згадується цар Ієзекія та розповів історію падіння і покаяння царя Ієзекія та його сина царя Манасії.

Владика наголосив, що святий Андрій Критський згадує нам про цих людей для того, щоб ми наслідували приклад їхнього покаяння, але в жодному разі не приклад їхнього нечестивого життя.

Це повинно спонукати до покаянних почутів, які Духом Святим були відкриті святому Андрію Критському, а по міри сил хочемо їх засвоїти у своїх душах, щоб це покаяння було не просто гарним піснеспівом, а стало частиною нашого особистого покаяння”.

“Усі ми проходимо зараз період Святого посту. Тому, найперше, до чого ми повинні прагнути, це наше покаяння. Адже саме воно відкриває нам доступ до всіх добрих справ, до тих заповідей, які ми ще не знали, не бачили, навіть читаючи Святе Євангеліє”. Саме канон святого Андрія Критського, який читається Церквою у перші дні Великого посту, ретельно налаштовує вірян на той лад покаяння, який і закладений у Святому Писанні.

 

 

 

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння напередодні престольного свята нижнього Свято-Андріївського храму кафедрального собору. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив урочисте Пасхальне Богослужіння у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

«Корабель спасіння»: Завершується друга зміна православного табору для дітей «Стежина добра»

Редактор Головний