9.8 C
Lutsk
Понеділок, 7 Жовтень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Соромно, що ім’ям Героя священники ПЦУ прагнуть собі слави: коментар щодо поховання воїна у селі Діброва

Вчора у мережі інтернет з’явився допис декана Волинської єпархії ПЦУ Успенського деканату, митрофорного протоієрея Андрія Мовчанюка. У ньому священник ПЦУ звертається до православних священників та вірян УПЦ зі звинуваченням, мовляв, останні ділять полеглих захисників “на своїх і чужих”, відмовляючись вшановувати воїнів-прихильників ПЦУ, які віддають життя за Україну.

Далі у тексті протоієрей Андрій Мовчанюк заявляє, що у суботу, 10 лютого, в селі Діброва Підгайцівської громади прощалися із полеглим Дмитром Слесаруком, однак храм УПЦ був закритий, тому відспівувати його були змушені у м. Ківерці.

Настоятель православної громади УПЦ села Діброва отець Андрій Туришин розповів, що відбувалося того дня.

“Дійсно, цього дня наша парафія прощалася із полеглим на війні з російськими окупантами 27-річним Героєм Дмитром Слесаруком. Утім, родина вирішила, що відспівувати захисника будуть священники ПЦУ у соборі в Ківерцях. Про це, до слова, у громаді повідомляли ще напередодні похорону. Тобто заява священника ПЦУ, що нібито відспівування Героя змушені були провести не в рідному селі – абсолютно безпідставні”, – пояснює  священник.

Доказом таких слів є допис Підгайцівської громади про час та місце поховання воїна.

Священник зустрічав кортеж з тілом воїна на початку села, разом із людьми Героя провели до рідної домівки, а коли вже поверталися назад – заупокійно дзвонив у дзвони.

“Тобто, як би прикро про це не було говорити, на похороні навіть натяку на якийсь конфлікт не було. Адже, якби і трапилося так, як це описали в ПЦУ, то чи мовчали б люди, коли я йшов разом із ними, чи дали би дзвонити у дзвони, зрештою – молитися з ними на літії біля рідного дому покійного”, – зізнається настоятель парафії.

На підтвердження цього у відео, яке оприлюднила Підгайцівська громада, видно, що отець Андрій іде відразу за авто, яким везли тіло полеглого воїна.

Відтак, для чого такі речі вигадують і поширюють священники ПЦУ, можемо тільки здогадуватися.  Але найкраще скажуть за нас слова близької родички полеглого воїна Ольги Гарасим, якими ввечері у понеділок, 12 лютого, вона поділилася у соцмережі. У дописі жінка попросила не використовувати ситуацію і добре ім’я Героя, як знаряддя релігійної ворожнечі.

“Ми, родина загиблого воїна Слесарука Дмитра, хочемо спростувати фальшиві свідчення щодо місця проведення чину похорону нашого Героя. Ніякої заборони відспівувати загиблого воїна у храмі села Діброва не було, а рішення про обряд похорону в Свято – Покровському соборі було прийняте родиною. Просимо не тривожити пам’ять нашого Героя і не використовувати ситуацію і його добре ім’я, як знаряддя релігійної ворожнечі”, – йдеться у дописі.

Тож завершити хочеться словами самих же священників ПЦУ: “Чому досі продовжуємо ділити суспільство на «своїх» і «чужих»?” Невже війна – це не той час, коли слід об’єднувати суспільство заради боротьби зі спільним ворогом? І, зрештою, піаритися на славному імені Героя – це не гідно як для християнина, а тим більше – для священника.

Висловлюємо щирі співчуття родині полеглого воїна! Нехай Господь упокоїть його душу в оселях праведних, а Україні подарує довгоочікувані мир та нашу перемогу! 

Вас може зацікавити

8 вересня – святих мучеників Адріана та Наталії

Редактор Головний

Проповідь у неділю 6-ту після Пасхи, про сліпого

Редактор Головний

17 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний