10.1 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

«Слово Предстоятеля»: Як навчитися робити тільки добро, навіть кривднику?

14 листопада 2021 року в ефірі телеканалу «НТН» вийшов тридцять п’ятий випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель нагадав слова з 36-го Псалма, що навчають людину ніколи не чинити зла: «Ухиляйся від зла і чини благо». «Якщо людина робить зло явно, тоді стосовно неї діють Євангельські слова: “Якою мірою будете міряти, такою відміряють вам” (Мф. 7:2), а якщо — таємно, то тоді виконуються слова зі Святого Письма: “Хто риє яму, той упаде в неї” (Притч. 26: 27)», — додав він.

Архіпастир навів приклад із життя про двох сусідів, які ворогували один з одним. Дійшло до того, що один із сусідів вирішив спалити хату іншому, заплативши двом п’яницям. Чоловіки передусім вирішили задля хоробрості випити.

«Але Бог так дав, що п’янчужки переплутали хати — і спалили дім самого замовника. Тоді було ще одне диво. Поруч жила монахиня, яка побачила, що горить хата сусіда, і полум’я вже переходить на її дах. Не знаючи, як це зупинити, вона взяла ікону Божої Матері “Неопалима Купина” і обійшла три рази свій дім з образом та молитвою. Хата сусіда врешті згоріла  вщент, а на хаті монахині полум’я і соломинки не обпалило. Так буває, коли “хтось копає іншому яму” — він падає в неї сам», — відзначив владика.

За словами Його Блаженства, земне життя — це академія, в якій всім викладається наука, проте один постійно вчиться, а інший — ні.  Але ми повинні себе заохочувати до науки.

«Ми повинні змушувати себе прощати людям, робити добро людям, терпіти людей. Звичайно, важко робити добро тому, хто тобі робить зло. Але Господь так нас навчає. Якщо я ношу ім’я християнина, то Господь каже нам: “Любіть ворогів своїх, благословляйте тих, хто вас проклинає, творіть добро тим, хто ненавидить вас, і моліться за тих, хто вас переслідує, щоб вам бути синами Отця вашого, що на небі” (Мф. 5: 44). Це є вищий ступінь любові. Так, ми ще не досягли такого ступеня, але якщо не можеш робити ворогові добро, то хоча б не роби йому зла. Для цього нам Бог дав силу — не для того, щоб показувати своє геройство, а для того, щоб боротися з собою, — для цього Господь нам дав вільну волю та силу волі, щоб ми силували себе робити добро», — підсумував Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ пояснив, для чого Господь встановив піст

Редактор Головний

Не тельців, а свою душу – ось, що повинна приносити людина в жертву Богу, – Предстоятель

Редактор Головний

6 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний