24.5 C
Lutsk
Четвер, 28 Вересень, 2023
Всі новини Календар

26 вересня 2022 року – календар з повчанням

Седмиця 16-та після П’ятидесятниці

Пам’ять оновлення (освячення) храму Воскресіння Христового в Єрусалимі (Воскресіння словуще) (335). Передсвято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Сщмч. Корнилія сотника (I).

Мчч. Кроніда, Леонтія і Серапіона (близько 237). Мчч. Селевка і Стратоника (III). Мчч. Макровія та Гордіана (320). Мчч. Іллі, Зотика, Лукіана та Валеріана (320). Сщмч. Юліана пресвітера (IV). Прп. Петра в Атрої (IX). Вмц. Кетевани, цариці Кахетинської (1624) (Груз.). Сщмчч. Стефана, Олександра пресвітерів і Миколая диякона (1937).

Євангельські Читання

Оновленню: Євр., 307 зач., III, 1-4. Мф., 67 зач., XVI, 13-18. Ряд.: Гал., 211 зач., IV, 28 – V, 10. Мк., 27 зач., VI, 54 – VII, 8 і за вівторок (під зачало): Гал., 212 зач., V, 11-21. Мк., 28 зач., VII, 5-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ДОКОРЯЄ ФАРИСЕЇВ НЕ ЗА ЗОВНІШНІ, ЗАВЕДЕНІ У НИХ ПОРЯДКИ ТА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ, А ЗА ПРИСТРАСТІ ДО НИХ, ЗА ТЕ, ЩО ВОНИ ЗУПИНИЛИСЯ НА ОДНОМУ ТІЛЬКИ ЗОВНІШНЬОМУ ШАНУВАННІ БОГА, НЕ ТУРБУЮЧИСЬ ПРО ТЕ, ЩО НА СЕРЦІ.

 

БЕЗ ЗОВНІШНЬОГО НЕ МОЖНА. НАЙБІЛЬШЕ ВНУТРІШНЄ ПОТРЕБУЄ ЗОВНІШНЬОГО ЯК ВИРАЖЕННЯ І ЯК ОБГОРТКИ СВОЄЇ. НА ДІЛІ ВОНО І НЕ БУВАЄ НІКОЛИ ОДНИМ, А ЗАВЖДИ У СОЮЗІ З ЗОВНІШНІМ; ТІЛЬКИ В ПОМИЛКОВИХ ТЕОРІЯХ ВИОКРЕМЛЮЮТЬ ЇХ.

 

АЛЕ ЗНОВУ Ж ТАКИ ОЧЕВИДНО, ЩО ОДНЕ ТІЛЬКИ ЗОВНІШНЄ – НІЩО; ЦІНА ЙОГО ВІД ПРИСУТНОСТІ У НЬОМУ ВНУТРІШНЬОГО. МІЖ ТИМ, МИ ДУЖЕ ЛЕГКО ПІДДАЄМОСЯ НА ЗОВНІШНІСТЬ ТА ВИДИМІСТЬ, У ЯКИХ МОЖНА УЯВИТИ ВНУТРІШНЄ І В ЯКИХ ВОНО ПРИЙМАЄ ПЕВНУ ФОРМУ ДО ТОГО, ЩО, ВИКОНАВШИ ЗОВНІШНЄ, МИ ЗАЛИШАЄМОСЯ У СПОКОЇ, НЕ ДУМАЮЧИ ПРО ТЕ, ЧИ БУВАЄ ТУТ ВНУТРІШНЄ ЧИ НІ.

 

ОСКІЛЬКИ ВНУТРІШНЄ НАБАГАТО СКЛАДНІШЕ ЗА ЗОВНІШНЄ, ТО ДУЖЕ ПРИРОДНО ЗАСТРЯГТИ НА ОСТАННЬОМУ, НЕ РОЗБИРАЮЧИСЬ У ПЕРШОМУ. ЯК ЖЕ БУТИ? ТРЕБА ПРАВИТИ СОБОЮ, МАЮЧИ НА УВАЗІ ВНУТРІШНЄ, ЗАВЖДИ ДО НЬОГО ДОБИРАТИСЯ ЧЕРЕЗ ЗОВНІШНЄ, І ПРИ ЗОВНІШНЬОМУ ВВАЖАТИ СПРАВУ СПРАВОЮ ТІЛЬКИ ТОДІ, КОЛИ У НІЙ ВНУТРІШНЄ ПОЄДНУЄТЬСЯ ІЗ ЗОВНІШНІМ.

 

ІНШОГО СПОСОБУ НЕМАЄ. УВАГА ДО СЕБЕ, ТВЕРЕЗІСТЬ ТА ПИЛЬНІСТЬ – ЦЕ ЄДИНІ ВАЖЕЛІ ДЛЯ ПОКРАЩЕННЯ ЄСТВА НАШОГО. ПІДКРЕСЛИМО НА ОСТАНОК, У КОГО Є ВНУТРІШНЄ, ТОЙ НІКОЛИ НЕ ЗАЛИШИТЬ ЗОВНІШНЬОГО, ХОЧА І ЦІНИ ЙОМУ ОСОБЛИВОЇ НЕ НАДАЄ.

Вас може зацікавити

Учасники товариства імені прп. Ніколи Святоші передали 41 набір речей першої необхідності ув’язненим Луцького СІЗО

Редактор Головний

30 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Помер клірик Волинської єпархії прот. Василій Росощук

Редактор Головний