23.2 C
Lutsk
Неділя, 16 Червень, 2024
Публікації

Скільки разів можна ставати хресним?

Скільки разів можна бути хресним? У мене вже є троє хрещеників, а зараз друзі звернулися з проханням стати хрещеним батьком їх дочки. Як бути?

Андрій Третяк

Відповідає протоієрей Сергій Успенський:

– Ніяких канонічних обмежень в цьому питанні немає. За великим рахунком, ви можете бути хрещеним батьком у будь-якої кількості дітей. Все залежить від ваших можливостей, більшої частини душевних і фізичних, оскільки головне завдання хресного батька не дарувати подарунки і регулярно збиратися за столом з кумами, а воцерковлятися, духовно ростити і виховувати прийнятих від купелі чад. Ви можете взяти на себе відповідальність за ту кількість дітей, яка не зашкодить якості вашого духовно-виховного процесу.

Кожній дитині потрібно приділяти багато уваги. Це вимагає часу і сил. Дивіться, щоб множення кількості ваших хрещеників не перетворилося для вас на непосильну ношу.

Випереджаючи ще одне часте питання, що стосується цієї теми, хочу сказати, що відмовлятися від кумівства можна. У цьому немає ніякого гріха, якщо людина тверезо оцінює свої можливості і визнає, що не в змозі прийняти на себе відповідальність хресного батька. У кожного своя міра сил і можливостей. До вибору кожної людини треба ставитися з повагою.

Джерело

Вас може зацікавити

Афонський апостол прп. Іван Вишенський: його подвиг стояння за чистоту Православ’я

Редактор Головний

Проповідь у день вшанування Казанської ікони Божої Матері

Редактор Головний

Як і коли треба подавати записки у храмі

Редактор Головний