9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

22 грудня Церква вшановує Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці

Свята Анна, мати Пресвятої Богородиці, була молодшою дочкою священика Матфана з Вифлеєму. Її видали заміж за святого Йоакима, який був родом з Галілеї.

20 довгих років в очікуванні первістка подружжя провело у довірі Божому Промислу та невпинній молитві, зростаючи духовно та готуючись до відповідального батьківства.

У ті часи вважалося, що люди, які не мають дітей, а, отже, не здатні подарувати Ізраїлю Месію, наказані Богом за гріхи. Відтак одного дня священник Єрусалимського храму навіть відмовився приймати жертву Іоакима. Засмучений до глибини душі, праведний Іоаким попрямував до пустелі, де лікував духовну рану молитвою і постом. Те саме робила вдома й Анна, дізнавшись про зневагу, якої зазнав її чоловік.

Їхній сум розвіяв Ангел: він сповістив їм про те, що невдовзі, за Божим благословенням, вони нарешті стануть батьками не простої дитини, а Діви, яку згодом прославить усе людство.

Іоаким із радістю вирушив додому. За переданням, Анна зустріла його біля Золотих Воріт Назарета. Чоловік та дружина обійнялися та сповістили про дивну звістку, почуту від Ангела.

З давніх часів день Зачаття праведною Анною Пресвятої Богородиці особливо вшановували вагітні жінки, а також ті, хто молиться про народження дитини.

Вас може зацікавити

Яке поминання наших рідних у храмі є сильнішим за молитви святих?

Редактор Головний

Чи варто строго постувати?

Редактор Головний

У день Святої Трійці архієпископ Нафанаїл звершив богослужіння в кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний