20.3 C
Lutsk
Субота, 15 Червень, 2024
Відео

Що таке послух і з чого він починається? — митрополит Антоній пояснює складні місця Апостольських послань 

Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ публікує роздуми керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського та Броварського Антонія над богословськими темами Апостольських Послань. У черговому випуску владика Антоній пояснює слова апостола Павла з Другого послання до Коринфян (2Кор. 2, 9).

У Церкві ми постійно чуємо про важливість і необхідність послуху. Але що взагалі таке послух, з чого він починається і чому важливий для нас? Про щаблі істинного послуху, що ведуть до Бога.

 

Дуже часто в Церкві ми чуємо про послух, про його важливість і необхідність у справі спасіння. Але чому послух такий важливий для людини? Що взагалі таке послух, з чого він починається?

Послух починається з зовнішнього виконання того, що було доручено. Спочатку послух старшим, потім іншій людині, була б тільки розумною її вказівка. Але це тільки початок. Треба йти далі, коли навчишся слухатися людини.

Наступний щабель – слухатися голосу совісті. Він може бути владним, але і його, якщо постійно чинити опір, можна заглушити. Це завжди велика втрата. Не випадково завжди вважалося, що безсовісна людина – майже пропаща.

Голос совісті треба вміти чути. Це легко робити лише тому, хто звик слухатися іншого заради того, аби навчитися послуху волі Божій. Голос совісті більш тонко картає душу і тому вимагає великої уваги.

Далі людина може навчитися чути ще більш тонкий і навіть ніжний, як кажуть духівники, – голос Ангела-охоронця. Але й це не вища межа.

Деякі подвижники відчувають і голос Духа Святого. При цьому вони говорять: «Просто так людині, оглушеній шумом пристрастей, цього не почути». Тому що вимоги зростають.

Що потрібно? Самозречення. До нього тим більше  людина відразу не здатна. Подвиг потрібен. Послухом цей подвиг і починається та веде людину вище і вище – до Бога.

Вас може зацікавити

Звершувати подвиг посту потрібно заради слави Божої, – Предстоятель

Редактор Головний

Секретар та благочинні Волинської єпархії вшанували загиблих захисників України. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл відзначив черговими церковними нагородами кліриків єпархії. ФОТО. ВІДЕО

Редактор Головний