16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Творіння святих отців

Господь близько: покличеш Його – відразу відкликнеться: Поради свт. Серафима (Соболева), які принесуть користь духовному життю

Про православну віру:

  1. Свято та неухильно бережіть нашу православну віру як у її канонах, так і в її догматах. Підлаштовуйте не віру до свого життя, а своє життя – до віри. Від істинно православної віри черпайте все своє щастя. Тоді ви будете істинними синами Православної Церкви та Господь проявить на вас ще тут Свої несказані милості.

2. Без православної віри немає благодаті, немає й істинної любові до ближніх, а є тільки згубний егоїзм або тільки пусті слова про любов, як у єретиків та сектантів.

3. У всіх догматичних питаннях та особливо у суперечливих богословських думках ми повинні суворо дотримуватися святоотцівського вчення.Тільки святі отці можуть дати нам безпомилковий та найбільш істинний світогляд у питаннях нашої віри. Вони для нас є спасительним критерієм Православ’я.

Церковні канони:

4. Не для того Божественний Дух разом з Апостолами, Вселенськими Соборами та святими Отцями встановлював канонічні істини, щоб ми їх потім виправляли та скасовували, як нібито недосконалі та помилкові. Таке ставлення до святих канонів є абсолютно недопустим та богохульним.

Православна Церква та єретики: 

5. Наша Церква ніколи не вважала єрестиків такими, що входять до її складу, у склад самого Тіла Христового. Та і як можливо цю екуменічну точку зору вважати православною, коли Вселенські Собори завжди накладали на єретиків анафему, тобто відлучали їх від Церкви?

6. Єретики можуть бути святими тільки після покаяння або зречення від усіх свої єресей та після воз’єднання з Православною Церквою.

7. Не звинувачувати треба Православну Церкву за те, що вона не змішалася з єретиками та відлилася від них, а ублажати за мученицькі подвиги розділення, яке відбувалося з причини повстання єретиків на Церкву, на її богооткровенні та святоотцівські істини і навіть на самого Бога.

Житія святих:

8. Читай житія святих. У них знайдеш усе, вони всьому тебе навчать. Порівнюй себе не зі своїми ближніми, а зі святими – таке порівняння відкриває нам, наскільки ми грішні.

Монашество:

9. Божа Матір – перша монахиня Нового Завіту. Тому дуже любить Вона монахів та допомагає їм. Перед кожною справою читай “Богородицю” та клич на допомогу Божу Матір – і все буде добре. Це я сам на досвіді помітив!

Молитва:

10. Господь близько, якщо покличеш Його — відразу відкликнеться!

Вас може зацікавити

Свт. Іоанн Шанхайський – чому так важливо будувати храми та кому вони потрібні

Редактор Головний

Брехня стала нормою життя людей, – прп. Паїсій Святогорець

Редактор Головний

Архім. Андрій (Конанос): Перебуваючи в церкві, ми так і не навчилися стукати в двері до Христа

Редактор Головний