17.8 C
Lutsk
Неділя, 23 Червень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

ЩО ДОПОМОЖЕ ПРОВЕСТИ РІЗДВЯНИЙ ПІСТ З КОРИСТЮ ДЛЯ ДУШІ

Головне завдання православного християнина в піст – молитва, покаяння, сповідь та причастя Тіла та Крові Христових, добрі справи.

Про це розповів священик Андрій Чиженко.

«Різдвяний піст радісний. Мета його – підготувати душу та тіло, очистити та освятити їх для гідної та прекрасної зустрічі великого свята Різдва Христового, яке для православного християнина є другим за значенням святом після Великодня», – зазначив протоієрей Андрій.

Священик зазначив, що Українська Православна Церква продовжує здійснювати свої богослужіння у хронології юліанського календаря.

Він ще називається у народі «старим». Тобто Різдво Христове ми святкуємо, як і завжди, 25 грудня за старим стилем (7 січня за новим стилем).

Протоієрей Андрій підкреслив, що для віруючих людей зміна календаря має значення тому, що «на календарі зав’язане богослужіння. А це ціла струнка гармонійна будівля, що століттями існує для того, щоб через неї душу людські здобули благодать Святого Духа, з’єднувалися з Богом і через те рятувалися».

«Церква живе соборним розумом. І календарне питання вимагає дуже серйозного вивчення, яке має пройти без віянь миттєвої моди чи тиску зовнішніх сил. Навіщо руйнувати будівлю, в якій ми живемо та спасаємося, жили та спасалися сотні поколінь наших предків? Набагато важливіше, мені здається, зберегти їхній духовний досвід і передати далі – нашим нащадкам», – зазначив священник.

Джерело

Вас може зацікавити

У Луцьку відбудеться традиційний хресний хід. АНОНС

Редактор Головний

Проповідь у п’ятницю першої седмиці Великого посту

Редактор Головний

8 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний