9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Запитання священнику

Що більше угодно Богу – служіння Марії чи Марфи?

Читав, що Христос визнає служіння обох сестер, але служіння Марії ставить трохи вище служіння Марфи. Чи так це? Як правильно зрозуміти це місце з Євангелія?

Андрій Бурмістров

Відповідає протоієрей Ігор Рябко:

– У цьому євангельському уривку дві сестри Марфа та Марія демонструють нам образи двох видів служіння Богу і людям: служіння діяльне і служіння споглядальне. І обидва ці служіння, в різному ступені, залежно від внутрішнього устрою, повинні поєднуватися в кожній людині. Діяльне служіння має перемежовується з споглядальним і навпаки.

Серед святих є багато тих, хто присвятив своє життя діяльному служінню людям, є і ті, що з молодих років удосконалювалися в служінні споглядальному, невпинно віддаючи всього себе молитві і богоспілкуванню. Є ж і такі подвижники, які починали свою працю Богу з діяльного служіння, а потім поступово прийшли до споглядального молитовного подвигу. І всі ці шляхи прекрасні і богоугодні.

Що стосується зазначеного Євангельського оповідання, то можна сказати, що Господь не дорікав Марфу в її служінні, Він дорікав її в засудженні: Марфа дорікнула (засудила) Марію, що та нічого не робить корисного, а тільки сидить і слухає. Так часто зайва захопленість діяльністю, до того ж навіть корисною і потрібною, може бути збитковою для духовного життя. Захоплюючись самим процесом, часом ми втрачаємо здатність тверезо мислити, втрачаємо розуміння сенсу того, навіщо ця активна діяльність потрібна. А вона, як і будь-яка діяльність в нашому земному житті, повинна привести нас до споглядання Лику Божого серцем, очищеним від пристрастей.

Так людина може все життя працювати в церкві, стежити за свічками, займатися прибиранням і прикрашення храму, але якщо це не призведе її до любові до Бога і людей, то труди її будуть суть суєтними і марними.

Джерело 

Вас може зацікавити

Чи потрібно причащати маленьку дитину, якщо вона вередує і відмовляється?

Редактор Головний

Чи все дозволено після посту?

Редактор Головний

Невже померлим необхідні продукти?

Редактор Головний