-1.1 C
Lutsk
Середа, 19 Січень, 2022
Запитання священнику

Чи завжди чоловік вважається главою сім’ї?

Всі рішення в родині приймаю я. Чому все одно вважається, що чоловік – голова родини? Як чинити жінці-християнці, якщо чоловік безвольний, слабкий і ні на що не впливає?

Наталія Нич

Відповідає ієрей Олександр Волков:

– Про те, що чоловік має бути главою сім’ї, говорить нам Святе Письмо (1 Тим.3:4, 5; Еф. 5:23; 1 Кор.11:3; Кор. 3:18 і т.д.), так і багатовікова традиція суспільства.

Спочатку в самій природі чоловіка закладені Творцем специфічні властивості душі і тіла, які полегшують завдання бути годувальником, захисником і відповідальним за прийняті рішення. За Божим задумом, чоловік повинен відповідати за всіх своїх домашніх перед Богом і людьми. Але, часом, зовнішні фактори і сімейні обставини вносять істотні корективи. Тоді чоловік тільки номінально носить титул «глави сім’ї», не будучи таким по суті.

Для того, щоб жінці відчути біля себе сильного чоловіка, необхідно запастися терпінням і розсудливістю. Врахуйте, що чоловік швидко звикає до безвідповідальності і може просто відмовитись що-небудь міняти. В такому випадку залишається прийняти це як «хрест».

Якщо ж ви відчуваєте у чоловіка потенціал, спробуйте крок за кроком передавати кермо правління сім’єю в його руки. Довіряйте чоловіку і поважайте його рішення, навіть якщо вони вам не до вподоби. Своєю підтримкою і жіночою ласкою вселяє в нього впевненість, що з Божою допомогою у нього все вийде. Допоможи Господь.

Джерело

Вас може зацікавити

Чому в Україні не поширене шанування новомучеників Руських?

Редактор Головний

Євангеліє каже, що в раю люди будуть як Анголи. Що це означає?

Редактор Головний

Як постувати в умовах кризи?

Редактор Головний