22.6 C
Lutsk
Понеділок, 22 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Різдвяне послання архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла

Величай душе моя, у вертепі народженого Царя.

(Канон Різдва Христового, 9-а пісня).

 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ!

Улюблені в Господі боголюбиві пастирі, всечесні іноки та інокині, дорогі браття та сестри.

Милістю Божою ми дочекалися світлого свята Різдва Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа. Пройшовши шлях спасительного Різдвяного посту, ми знову стоїмо біля убогого вертепу, що став колискою Бога, який прийшов у світ Людиною. Разом із пастухами та богомудрими волхвами стаємо на коліна перед Творцем, Який «заради нас та нашого спасіння зійшов з небес».

Той, хто створив людину за Своїм образом та подобою, нині Сам став людиною та вселився серед людей. Прийшов на землю, щоб підняти людину на небо та всіх покликати до Себе.

Чого ж хоче від нас Божественне Немовля, народжене у Вифлеємі? Ані жертв, ані подарунків Йому не потрібно, бо що можуть люди принести Владиці всього і всіх? У віках Син Божий назвався найсолодшим іменем Спаситель. Одного хоче Він, одного чекає, одного просить у нас – слідувати спасительному завіту Його.

Образ Христа Іскупителя – ось те найчистіше дзеркало,  у яке повинна дивитися людина, щоб стати достойною найвищого свого призначення. Не до темноти – а до світла, не до гріха – а до святості, не до смерті – а до вічності покликані ми, звільнені від диявольської неправди подвигом нашого Спасителя. Ми станемо блаженні на віки вічні, ввійдемо у пресвітле Царство Отче, якщо збережемо на землі найвеличніший скарб свій – чистоту серця. Тільки тим, хто чистий серцем, відкривається Пречистий Господь. Як говорить святитель Григорій Неокесарійський: «Бог прийняв людське тіло, щоби людина змогла вмістити у собі Його Дух». 

Що може подарувати земна людина Всемогутньому Творцю, Який створив небо і землю, Якому належить увесь світ? І все ж кращі з людей змогли принести свої дари Божественному Младенцю Христу. Ці дари були різними. Мудрі та багаті персидські волхви зробили дорогоцінні подарунки – золото та пахощі. А бідні вифлеємські пастирі могли принести Спасителю тільки в дар своє поклоніння та захоплення простих своїх сердець. Але цінність цих дарунків в очах Господніх – рівна, бо і мудреці, і пастухи принесли свої дари з любов’ю.

Однак не тільки любов’ю зустріли Вселюблячого Господа. Як нічні тварини, мешканці похмурих підземель, сердяться, бо не можуть перенести сонячних променів, так же і сини загибелі, слуги диявола, виступили проти Іскупителя. Від самого Різдва Свого Син Людський зазнає лютої ненависті, на Божественне Немовля дихав убивством кровожерливий цар Ірод. У перші ж місяці земного життя перетерпів Син Божий втечі та поневіряння. Заздрість, підступність та злоба нечестивих супроводжували Єдиного Безгрішного аж до хресної Його смерті. На жаль, і до нині ми бачимо багато противників та ненависників імені Христового.

Сьогодні Господь приходить у наші серця, щоб залишитися посеред нас. Тож не будемо засмучувати нашого Спасителя! Якщо нас спокусять пристрасті – відкинемо ж їх, дивлячись на Всемилостивого Сина Божого. Якщо захочемо посваритися – нас зупинить смиренний погляд Богомладенця Іісуса. Тож радіймо та веселімося, бо, за словами святителя Тихона, «радості без любові не буває, і де любов, там і радість».

Сердечно вітаю всіх Вас, дорогі браття і сестри, з Різдвом Христовим. Нехай Богомладенець Христос благословить Україну та весь український народ, наших воїнів, дарує мир, любов та спасіння усьому роду людському.

 

З архіпастирським благословенням

Архієпископ Волинський і Луцький

Різдво Христове, 2023-й рік

м. Луцьк

Вас може зацікавити

Митрополит Антоній (Паканич) – про те, чому апостол Фома не повірив відразу та чому нас вчить його приклад

Редактор Головний

19 червня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл у неділю м’ясопусну провів духовні бесіди у кафедральному соборі

prvadmin