9.8 C
Lutsk
П’ятниця, 29 Березень, 2024
Проповіді

Проповідь у неділю Торжества Православ’я

Во імя Отця, і Сина, і Святого Духа.

Сьогодні, дорогі брати і сестри, воскресний день, який носить назву «Неділя Торжества Православ’я». Пройшов перший тиждень Великого посту і Церква святкує перемогу.

Коли і над ким встановлена ця перемога? Багато століть різноманітні єресі і розколи загрожували, і загрожують до нині, єдності Церкви Христової. Прийшовши на землю, Христос заснував Церкву і сказав, що ворота пекла її не здолають (Мф.16.18), тому що вона є стовп і утвердження віри (1 Тим.3.15).

З початку заснування і до сьогоднішнього дня Церква є воюючою і завойовує вона не земні багатства, а кожну душу православної людини.

Неділя Торжества Православ’я нагадує нам про перемогу церкви проти єресі іконоборства. Саме в цей день на VII Вселенському соборі була осуджена остання з великих єресей – єресь іконоборства. До того часу Церква пояснила єдність Святої Трійці, поєднання Божественного і людського в образі Іісуса Христа, про те, що Діва Марія є істинна Богородиця. Але ось виникає нова єресь – іконоборство.

При імператорі Льву Ісавру ікони були названі ідолами, їх спалювали і жорстоко переслідували тих, хто був не згідний з думкою імператора. Це гоніння продовжувалось понад сто років.

А чи існує сьогодні іконоборство?

Блаженний Августин говорить, що ми є іконоборцями, якщо своїм життям не показуємо істинне вчення, про яке говоримо. Саме своїм життям ми повинні показати, як повинен жити християнин, людина, яка називає себе послідовником Христа.

У сьогоднішньому Євангельному читанні ми чули, коли Нафанаїл прийшов до Христа, Господь звернувшись до нього сказав: «Ось воістину ізраїльтянин, у якому нема лукавства» (Ів.5.47.)

Саме такими повинні бути і ми з Вами. Жити без лукавства, без осудження інших, без нарікань на своє земне життя. Жити у терпінні і любові один до одного, пам’ятаючи про те, що любов – то Христос.

Саме завдяки терпінню і любові Церква Христова перемагала усі негаразди. Свята Церква і мужі церковні завжди говорили і говорять нам про любов. Велику жертовну любов, якою був сповнений Господь наш Іісус Христос.

По великій любові до нас Господь прийшов на землю, прийняв тіло людини, страждав на Хресті, заради спасіння тих, хто прийме на себе хрест свій і піде вслід за Господом.

Сьогодні Господь шукає спасіння для всіх, і той, кому відкривається ця благодать – пізнати Господа, саме ця людина і може назвати себе послідовником Христа. Такими були Святі апостоли, сотні тисяч мучеників, які віддали своє життя заради віри в єдиного Бога. Саме вони і є прикладом для нашого земного подвигу.

Біймося, дорогі мої, щоб ми ніколи не відпали від Церкви Христової, щоб не відхрестились від святих, які протягом століть стверджувались у вірі і єдності у єдиному Бозі. І тоді Торжество Православ’я буде проявлятись у нашому терпінні, в умінні прощати і любити. У стійкій вірі в Господа нашого Іісуса Христа, в єдності у Святій Соборній і Апостольській Церкві.

І саме тоді і в нас, і серед нас буде справжнє Торжество Православ’я. Амінь.

Протоієрей Павло Супрунюк,

настоятель Свято-Миколаївського храму

c. Воєгоща

(Олексіївський благочинний округ).

 

 

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 8-му після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Проповідь у день вшанування Іверської ікони Божої Матері

Редактор Головний

Тих, хто не мстить кривдникам, а прощає образи, оберігає сам Бог

Редактор Головний