6.7 C
Lutsk
Вівторок, 24 Травень, 2022
Волинська єпархія Новини Фото

Напередодні неділі Торжества Православ’я архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі

20 березня 2021 року, напередодні першої неділі Великого посту, Торжества Православ’я, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. 

Його Високопреосвященству співслужили настоятель храму прот. Володимир Яцишин, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), прессекретар єпархії прот. Віктор Аніпко, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики храму.

Після полієлею владика Нафанаїл звершив хіротесію у чтеця над студентом 4-го курсу Волинської духовної семінарії Іваном Кузьмінським.

Неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона таким чином стала останнім наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі- чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви.

Вас може зацікавити

У Волинській духовній семінарії знову залунав дитячий гомін

Редактор Головний

Просимо про допомогу для Вадима Тимчишина, учасника АТО, якому необхідна термінова операція із заміни суглобів

Редактор Головний

Громада луцького храму на честь прп. Серафима Саровського відзначила престольне свято

Редактор Головний