9.3 C
Lutsk
Вівторок, 16 Квітень, 2024
Відео Волинська єпархія Новини Фото

Єпископ Афанасій звершив всенічне бдіння напередодні неділі Торжества Православ’я у Свято-Покровському храмі

20 березня 2021 року, напередодні першої неділі Великого посту, Торжества Православ’я, вікарний архієрей Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій звершив всенічне бдіння у Свято-Покровському храмі Луцька. 

Його Преосвященству співслужити архімандрит Аліпій (Сапіга), архімандрит Феофан (Кирилюк), клірики храму.

Після полієлею владика Афанасій звершив хіротесію у чтеця над студентом 4-го курсу Волинської духовної семінарії Юрієм Шиндируком.

Неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона таким чином стала останнім наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі- чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви.

Вас може зацікавити

У день Стрітення Господнього Архіпастир очолив святкове богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Суд зобов’язав правоохоронців внести до ЄРДР дані про незаконне оформлення права власності на церковний будинок у селі Садів, де проживає священник із неповнолітніми дітьми

Редактор Головний

У день свята Введення Архіпастир звершив Божественну літургію в кафедральному соборі

Редактор Головний