6.1 C
Lutsk
П’ятниця, 19 Квітень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у неділю четверту Великого посту

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

По милості Божій ми проходимо подвиг Великого посту. Позаду залишились чотири неділі і з кожним днем ми наближаємось до спасительних днів Страсного тижня і Світлого Христового Воскресіння.

І особливо в цей час потрібно зібратись з силами, щоб дійти і досягнути основної цілі посту. Для того, щоб укріпити нас у цьому, свята Церква в сьогоднішній воскресний день, як приклад подвигу і духовного життя поставляє перед нами прп. Іоана Ліствичника. Цей угодник Божий жив на межі VI – VII ст.  В 16 років він вирішив присвятити своє життя служінню Богу, вибравши місцем подвигу Сінайський монастир. 65 років провів преподобний в подвигах посту і молитви і сподобився від Бога великих дарів духовних. На прохання ігумена Раїфського монастиря прп. Іоан написав всім відому книгу –«Ліствиця».

І в наш час, як і в часи прп. Іоана паломники піднімаються на гору Сінай вночі, освітлюючи дорогу за допомогою ліхтаря, а в часи преподобного – смолоскипами. Певно, не раз спостерігаючи за цим видовищем, святому прийшла думка зобразити дорогу до Царства небесного у вигляді ліствиці. Ліствиці – по якій душа людини піднімається сходами благочестя до спасіння.

Людина у всі часи однакова. Змінюється світ, що нас оточує. Та людина з її природою залишається незміною. Гріхи, якими хворіло людство тисячу років тому, ті ж самі. Ворог спасіння людського прикладає всіх сил, щоб зловити нас в свої сіті. Подібно тому, як в Африці мисливці ловлять мавп, використовуючи таку хитрість: на дно глечика з вузьким горлечком кладуть горішки і солодощі. Мавпа просовує лапу, набирає повну жменю солодощів, а вийняти лапу назад не може. Жадність не дає їй розімкнути лапу, і так вона сидить біля глечика, поки не прийде людина.

Так і диявол, спочатку показує людині гріх солодким, а впадаючи в нього, людина втрачає свою свободу.

В своїй книзі преподобний Іоан доклано пояснює, як звільнитись від гріхів, таких як: гордість, ненависть, ремствування, нетерпіння і як досягнути таких чеснот, як: смирення, лагідність, любов.

«Всім поспішаючим написати імена свої в книзі життя на небесах книга ця покаже чудовий шлях» – так починає “Ліствицю” прп. Іоан.

Прп. Варсонофій Оптинський радив всім прочитувати її кожні три роки.

Благодатні дні святого посту є найкращим часом для тих, хто бажає піднятися цією ліствицею, що веде до спасіння. Тим же, хто взяв на себе цей труд, потрібно запастися терпінням, буде важко, ми будемо падати, вставати, знов падати і знов вставати, та з допомогою Божою будемо сходинка за сходинкою підніматись до досконалості і ставати ближчими Богу. Амінь.

Протоієрей Юрій Волков

Настоятель Свято-Троїцького храму с. Прилісне

Маневицьке блогочиння

Вас може зацікавити

Напередодні неділі 27-у після П’ятидесятниці, святих праотців, єпископ Афанасій звершив всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

23 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний