9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Публікації

Проповідь у неділю 22-у після П’ятидесятниці

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа.

У євангелії неділі 22-ї після п’ятидесятниці ( Лк. 8, 26-39) розповідається, як Ісуса Христа зустрів чоловік, одержимий легіоном бісів. Легіон – це військова одиниця, у період часів Христа він налічував 6 тисяч солдат. Цей одержимий є свідченням того, що людина може бути не тільки Храмом Духа Святого, але і житлом для злих духів.

Сама людина не в силі перемогти сильнішого за себе. Господь на прикладі цього одержимого показує свою турботу про кожного з нас, і разом з тим неміч та безсилля зла перед добром, темряви перед світлом. Адже Христос повеліває духам зла вийти з чоловіка і більше не входити в нього. Духи просять дозволу увійти в стадо свиней, показуючи тим, що не тільки над людиною вони не мають влади, але і над тваринами.

Диявол завжди бореться з людиною, бажаючи погубити її душу. Не маючи ж влади над душею, він спричиняє усілякі прикрощі для тіла, і так намагається нас віддалити від Бога. Що і трапилось з жителями Гадаринського краю. Їм стало жаль свого земного достатку – це свиней, які потонули в озері. “І весь народ краю Гадаринського просив Його відійти від них…” (Лк. 8,37).

Стараймося і ми, дорогі браття та сестри, турбуючись про земні блага, не відігнати від себе Христа . Амінь.

Прот. Володимир Гринюк,

настоятель храму св. вмц. Катерини

с. Великий Омеляник

Вас може зацікавити

7 лютого 2022 року – православний календар

Редактор Головний

Звернення Предстоятеля з нагоди Дня Української Державності

Редактор Головний

Чому світ припинить своє існування без любові

Редактор Головний