4.7 C
Lutsk
П’ятниця, 26 Квітень, 2024
Всі новини Проповіді

Проповідь у неділю 17-у після П’ятидесятницю

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Сьогоднішнє  Євангельське читання говорить нам про милосердя, про любов до ворогів, яка виноситься в Євангелії на найвидніше місце.

І сказав Господь: І якщо любите тих, хто любить вас, яка вам за це дяка? Бо і грішники люблять тих, хто любить їх. І якщо робите добро тим, хто вам робить добро, яка вам за це дяка? Бо й грішники це роблять. І якщо позичаєте тим, від кого сподіваєтесь отримати назад, яка вам за це дяка? Бо й грішники позичають грішникам, щоб отримати назад стільки ж. Це означає: якщо ви очікуєте, коли вам зроблять добро, щоб потім заплатити за нього добром, то ви не робите нічого доброго. Хіба Бог очікує, щоб люди заслужили сонячне тепло, і тільки після цього наказує сонцю гріти? Чи Він перший проявляє Своє милосердя і Свою любов?

Милосердя – чеснота активна, а не очікувана. Бог ясно показує це із створення світу. З дня на день від створення світу Бог своєю щедрою рукою розсипає багаті дари усім Своїм творінням. Бо, якби Він чекав, доки Його творіння першими Йому що-небудь дадуть, не було б ні світу, ні жодного створіння у світі. Якщо ми любимо тих, хто любить нас, то ми – торгівці, які здійснюють обмін. Якщо ми творимо добро тільки своїм добродіям, то ми боржники, що віддають свій борг. А милосердя – не чеснота, яка тільки віддає борги, а чеснота, яка постійно дає в борг. І любов є чеснота, яка постійно дає в борг і не очікує повернення. Якщо ми позичаємо тим, від кого сподіваємося отримати назад, то що ми робимо? Переміщаємо свої гроші з однієї каси в іншу. Бо те, що ми дали в борг, ми вважаємо своєю власністю, так само як і тоді, коли воно було у нас в руках.

На жаль, все частіше можна бачити як наше суспільство стає жорстоким і в людей зникає милосердя. І приклад такого відношення можна побачити в кожному місті та селі. Якщо людина лежить на землі, то більшість людей з байдужістю проходять повз неї, а деякі ще і засудять, що треба менше пити. Але ж насправді милостива людина зупиниться і допоможе, викликавши швидку допомогу. Ми маємо не бути як той священник і левіт з притчі, а завжди слідувати милосердю, яке бачимо в самарянина.

Тому, дорогі браття та сестри, не будемо зневажати ближніми. Будемо горіти справою милосердям та любов’ю і з радістю допомагати всім навколо нас . І тоді ми зможемо стяжати милосердя в своєму серці, як вчить Премудрий цар Соломон: “Милість та правда нехай не залишать тебе, прив’яжи їх до шиї своєї, напиши їх на скрижалях серця твого” . Амінь.

Свящ. Петро Марко,

настоятель храму на честь святого

рівноапостольного кн. Володимира,

с. Краснилівка (Михнівський благочинний округ)

 

Вас може зацікавити

Керуючий справами УПЦ розповів, чому не треба боятися «останніх часів»

Редактор Головний

8 листопада 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Загинув за кілька днів до Різдва: у Цумані звершили Чин похорону воїна Сергія Веремія

Редактор Головний