19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Всі новини Календар

5 грудня 2022 року – календар з повчанням

Післясвято Введення. Апп. від 70-ти Филимона та Архипа і мц. рівноап. Апфії (I).

Мц. Кікілії (Цецилії) та мчч. Валеріана, Тивуртія і Максима (близько 230). Мч. Менігна (250). Мч. Прокопія читця (303). Прп. Агави ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла воїна, болгарина (866). Блгв. Ярополка, у Святому Хрещенні Петра, кн. Володимир Волинського (1086). Блгв. кн. Михаїла Тверського (1318). Сщмч. Володимира пресвітера (1932), сщмчч. Іоасафа, єп. Могильовського, Іоанна, Василія, Павла, Якова, Феодора, Іоанна, Ілії, Олексія, Афанасія пресвітерів і прмч. Герасима (1937). Прмчч. Євтихія, Авеніра, Савви, Марка і мч. Бориса (1937). Прп. Параскеви спов. (1953).

Євангельські Читання

1 Тим., 278 зач., I, 1-7. Лк., 86 зач., XVII, 20-25. Апп.: Флм., 302 зач. (від полу), I, 1-25. Лк., 50 зач., X, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СКАЗАВ, ЩО СИН ЛЮДСЬКИЙ З’ЯВИТЬСЯ У ДЕНЬ СВІЙ, ЯК БЛИСКАВКА, МИТТЄВО ОСВІЧУЮЧИ ВСЕ ПІДНЕБЕССЯ, ГОСПОДЬ ДОБАВИВ: “ПЕРЕД ТИМ НАЛЕЖИТЬ ЙОМУ БАГАТО ПОСТРАЖДАТИ, А РІД ЦЕЙ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД НЬОГО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

З ЦИХ СЛІВ ВИДНО, ЩО ЦЕ “НАЛЕЖИТЬ ПОСТРАЖДАТИ” ПОВИННО ПЕРЕДУВАТИ ЯВЛЕННЮ ГОСПОДА У СЛАВІ. ВІДПОВІДНО, ВЕСЬ ЧАС ДО ТОГО ДНЯ – ЧАС СТРАЖДАНЬ ГОСПОДА. У СВОЄМУ ЛИЦІ ВІН ПОСТРАЖДАВ В ОДИН ДУЖЕ ВІДОМИЙ ЧАС, ПІСЛЯ ТОГО Ж СТРАЖДАННЯ ЙОГО БУДУТЬ ТРИВАТИ І В ЛИЦІ ВІРЯН, – СТРАЖДАННЯ НАРОДЖЕННЯ ВІРЯН, ЇХ ВИХОВАННЯ У ДУСІ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВІД ВОРОЖИХ ДІЙ, ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ; БО СОЮЗ У ГОСПОДА ЗІ СВОЇМИ НЕ ТІЛЬКИ МОРАЛЬНИЙ, А ЖИВИЙ, ЗАРАДИ ЯКОГО ВСЕ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ЇХ, МАЄ СТОСУНОК І ДО НЬОГО, ЯК ДО ЇХНЬОГО ГЛАВИ.

 

З ЦІЄЇ ДУМКИ ВИХОДИТЬ, НЕ МОЖНА НЕ БАЧИТИ, ЩО ГОСПОДЬ ТОЧНО БАГАТО СТРАЖДАЄ. НАЙБІЛЬШ ЧУТТЄВІ СКОРБОТИ – ЦЕ ПАДІННЯ ВІРУЮЧИХ; ЩЕ БІЛЬШ ЧУТТЄВІ ДЛЯ НЬОГО – ЦЕ ВІДПАДІННЯ ВІД ВІРИ. АЛЕ ЦЕ ВЖЕ КІНЦЕВІ УРАЖЕННЯ; ПОСТІЙНІ Ж СТРІЛИ – СКОРБОТИ ТА СПОКУСИ І ПОХИТУВАННЯ ВІРИ НЕВІР’ЯМ. ПРОМОВИ ТА ПИСАННЯ, ЯКІ ДИХАЮТЬ НЕВІР’ЯМ, – ЦЕ РОЗПЕЧЕНІ СТРІЛИ ЛУКАВОГО. У НАС ЧАС БАГАТО КУЗЕНЬ СТВОРИВ ЛУКАВИЙ ДЛЯ КУВАННЯ ТАКИХ СТРІЛ.

 

СЕРЦЯ ВІРУЮЧИХ БОЛЯТЬ, БУВАЮЧИ ВРАЖЕНИМИ НИМИ ТА БАЧАЧИ ВРАЖЕННЯ ІНШИХ; З НИМИ І ГОСПОДЬ БОЛИТЬ. АЛЕ НАСТАНЕ ДЕНЬ СЛАВИ ГОСПОДА, ТОДІ ВІДКРИЄТЬСЯ ТАЄМНИЦЯ ПІТЬМИ, І ТІ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ, ПОРАДІЮТЬ З ГОСПОДОМ. ДО ТОГО Ж ЧАСУ ТРЕБА ТЕРПІТИ ТА МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл взяв участь у святкуваннях з нагоди Похвали Божої Матері в Почаївській лаврі

Редактор Головний

Правда про піст. Як поститися, щоб не обманювати себе?

Редактор Головний

Єпископ Афанасій освятив позашляховик для евакуації поранених воїнів ЗСУ, який придбали стараннями Волинської єпархії

Редактор Головний