4.5 C
Lutsk
Середа, 28 Лютий, 2024
Всі новини Календар

5 грудня 2022 року – календар з повчанням

Післясвято Введення. Апп. від 70-ти Филимона та Архипа і мц. рівноап. Апфії (I).

Мц. Кікілії (Цецилії) та мчч. Валеріана, Тивуртія і Максима (близько 230). Мч. Менігна (250). Мч. Прокопія читця (303). Прп. Агави ісмаїльтянина (V). Прав. Михаїла воїна, болгарина (866). Блгв. Ярополка, у Святому Хрещенні Петра, кн. Володимир Волинського (1086). Блгв. кн. Михаїла Тверського (1318). Сщмч. Володимира пресвітера (1932), сщмчч. Іоасафа, єп. Могильовського, Іоанна, Василія, Павла, Якова, Феодора, Іоанна, Ілії, Олексія, Афанасія пресвітерів і прмч. Герасима (1937). Прмчч. Євтихія, Авеніра, Савви, Марка і мч. Бориса (1937). Прп. Параскеви спов. (1953).

Євангельські Читання

1 Тим., 278 зач., I, 1-7. Лк., 86 зач., XVII, 20-25. Апп.: Флм., 302 зач. (від полу), I, 1-25. Лк., 50 зач., X, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СКАЗАВ, ЩО СИН ЛЮДСЬКИЙ З’ЯВИТЬСЯ У ДЕНЬ СВІЙ, ЯК БЛИСКАВКА, МИТТЄВО ОСВІЧУЮЧИ ВСЕ ПІДНЕБЕССЯ, ГОСПОДЬ ДОБАВИВ: “ПЕРЕД ТИМ НАЛЕЖИТЬ ЙОМУ БАГАТО ПОСТРАЖДАТИ, А РІД ЦЕЙ ВІДМОВИТЬСЯ ВІД НЬОГО”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

З ЦИХ СЛІВ ВИДНО, ЩО ЦЕ “НАЛЕЖИТЬ ПОСТРАЖДАТИ” ПОВИННО ПЕРЕДУВАТИ ЯВЛЕННЮ ГОСПОДА У СЛАВІ. ВІДПОВІДНО, ВЕСЬ ЧАС ДО ТОГО ДНЯ – ЧАС СТРАЖДАНЬ ГОСПОДА. У СВОЄМУ ЛИЦІ ВІН ПОСТРАЖДАВ В ОДИН ДУЖЕ ВІДОМИЙ ЧАС, ПІСЛЯ ТОГО Ж СТРАЖДАННЯ ЙОГО БУДУТЬ ТРИВАТИ І В ЛИЦІ ВІРЯН, – СТРАЖДАННЯ НАРОДЖЕННЯ ВІРЯН, ЇХ ВИХОВАННЯ У ДУСІ ТА ЗБЕРІГАННЯ ВІД ВОРОЖИХ ДІЙ, ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ; БО СОЮЗ У ГОСПОДА ЗІ СВОЇМИ НЕ ТІЛЬКИ МОРАЛЬНИЙ, А ЖИВИЙ, ЗАРАДИ ЯКОГО ВСЕ, ЩО СТОСУЄТЬСЯ ЇХ, МАЄ СТОСУНОК І ДО НЬОГО, ЯК ДО ЇХНЬОГО ГЛАВИ.

 

З ЦІЄЇ ДУМКИ ВИХОДИТЬ, НЕ МОЖНА НЕ БАЧИТИ, ЩО ГОСПОДЬ ТОЧНО БАГАТО СТРАЖДАЄ. НАЙБІЛЬШ ЧУТТЄВІ СКОРБОТИ – ЦЕ ПАДІННЯ ВІРУЮЧИХ; ЩЕ БІЛЬШ ЧУТТЄВІ ДЛЯ НЬОГО – ЦЕ ВІДПАДІННЯ ВІД ВІРИ. АЛЕ ЦЕ ВЖЕ КІНЦЕВІ УРАЖЕННЯ; ПОСТІЙНІ Ж СТРІЛИ – СКОРБОТИ ТА СПОКУСИ І ПОХИТУВАННЯ ВІРИ НЕВІР’ЯМ. ПРОМОВИ ТА ПИСАННЯ, ЯКІ ДИХАЮТЬ НЕВІР’ЯМ, – ЦЕ РОЗПЕЧЕНІ СТРІЛИ ЛУКАВОГО. У НАС ЧАС БАГАТО КУЗЕНЬ СТВОРИВ ЛУКАВИЙ ДЛЯ КУВАННЯ ТАКИХ СТРІЛ.

 

СЕРЦЯ ВІРУЮЧИХ БОЛЯТЬ, БУВАЮЧИ ВРАЖЕНИМИ НИМИ ТА БАЧАЧИ ВРАЖЕННЯ ІНШИХ; З НИМИ І ГОСПОДЬ БОЛИТЬ. АЛЕ НАСТАНЕ ДЕНЬ СЛАВИ ГОСПОДА, ТОДІ ВІДКРИЄТЬСЯ ТАЄМНИЦЯ ПІТЬМИ, І ТІ, ЩО ПОСТРАЖДАЛИ, ПОРАДІЮТЬ З ГОСПОДОМ. ДО ТОГО Ж ЧАСУ ТРЕБА ТЕРПІТИ ТА МОЛИТИСЯ.

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 27-а після П’ятидесятниці

Редактор Головний

16 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 березня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний