7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Всі новини УПЦ

Предстоятель УПЦ розповів, чому самогубство – це важкий гріх

16 жовтня 2021 року в ефірі телеканалу «Інтер» вийшов тридцять перший випуск нового сезону щотижневої програми «Слово Предстоятеля», в якій Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звертається з духовною настановою до глядачів. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель розповів про самогубство як важкий гріх та значення послуху в житті християнина.

Архіпастир пригадав один випадок із життя. До храму час від часу ходив один юнак, якого раптом стали відвідувати гріховні помисли про самогубство. Він розповів про це духівнику, і священик порадив йому молитися, постувати та старатися частіше ходити до церкви. Однак помисли все одно не відходили. Юнак уже знемагав і ледве не впав у відчай. Тоді священик призначив йому певний день і час і сказав, що дасть конкретну настанову.

«Юнак прийшов у зазначений час. Священик питає: “Що тобі кажуть думки?” – “Вони кажуть, щоб я заліз на дах одного високого будинку і звідти кинувся вниз”. Священик сказав: “Зроби так, як велять думки, але перед тим перехрестися і скажи: “Господи, прости мене! Я це роблю не за своєю волею, а за волею священика, так мені благословиви мій духовний отець”. Хлопець послухався духівника, пішов і так звернувся до Господа… З того часу юнак більше не мав гріховних помислів про самогубство і жив добрим християнським життям», — продовжив владика та наголосив, що таку силу має духовний послух.

«Від послуху народжується смирення, а смирення робить людину недоступною для демонських сил. Тому що смиренна людина наповнюється Божою силою», — зазначив Блаженніший владика.

Як порадив Його Блаженство, кожна людина має знайти собі духівника, котрий якраз допомагає вірянину правильно розуміти Божественні закони та йти шляхом до Бога.

«Нехай допомагає нам Господь, щоб ми своє життя будували на Божественних законах. Якщо приходять якісь помисли, які б вони не були, то не треба вступати з ними в диспут, а треба духівнику каятися і відкривати їх. Тоді ми будемо недоступні для ворожої сили, і Бог буде скрізь берегти нас Своєю благодаттю. Нехай Господь всім нам допомагає і всіх нас береже!» — побажав Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

Предстоятель УПЦ закликав духовенство мужньо зберігати вірність Христу

Редактор Головний

3 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Розпорядження керуючого єпархією про молитву за онкохворих дітей

Редактор Головний