16.6 C
Lutsk
Субота, 14 Вересень, 2024
Проповіді Публікації

Проповідь у день винесення чесних древ Хреста Господнього

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!
Дорогі браття та сестри! Сьогодні Православна Церква вшановує подію – винесення чесних древ Хреста Господнього.
Традиція винесення древа Хреста Господнього була започаткована у Візантійській імперії в період, коли наступала особливо спекотна пора і з’являлось дуже багато епідемій. Віруючі християни розуміли, що треба мати не тільки тілесний, а й духовний захист від хвороб і виносили з царської скарбниці різноманітні святині, шановані у християнському світі.
Однією з таких святинь була велика частка Хреста Господнього. Проходив хресний хід, звершувалися богослужіння, молебні, щоб не було епідемій, посилені молитви виголошувались на кожному перехресті славетного міста.
Минули століття, але й нині ми спостерігаємо, як багато хвороб проникають у наше життя. Хоча пройшло багато часу й медицина зробила великий крок вперед, є ті хвороби, які, на жаль не можна вилікувати пігулками або мікстурами – це хвороби душі й серця, які ми називаємо гріхами.
Ці хвороби захоплюють наші душі й бажають погибелі роду людському, тому кожен християнин має чітко усвідомлювати, що духовна боротьба є найскладнішою. І ціна цій боротьбі – вічне спасіння.
Читаючи сторінки Євангелія, ми не можемо не звернути увагу на особливість зцілення людей, яких приводили до Господа. З’являлась чітка закономірність, що перед зціленням тіла, Христос промовляв: “Прощаються тобі гріхи… Встань і ходи…”
Про що свідчать такі уривки зі Святого Письма? Про те, що кожну хворобу, яка є у нашому тілі, ми маємо починати лікувати духовно – через покаяння та прощення гріхів. Перед тим, як зцілити тіло, зцілімо душу та наситимо її благодатною силою прощення гріхів. Саме для цього сьогодні посеред храму знаходиться найголовніша сила боротьби проти спокус – Животворчий Хрест.
Ця духовна зброя має бути завжди з нами. Де б ми не були…Чи вдома, чи на роботі, чи в дорозі, чи на відпочинку завжди осіняймо себе й наших рідних хресним знаменням, тому що саме на Хресті пролилась кров Нашого Спасителя, який завжди буде захищати й подавати спасительну десницю виводячи нас на правильну дорогу, яка вестиме до Царства Божого. Амінь.

 

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 23-ю після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Проповідь у неділю про митаря і фарисея

Редактор Головний

Як підготуватися до Святого Причастя

Редактор Головний