П’ятниця, 6 Грудень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у день вшанування ікони Божої Матері “Споручниця грішних”

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа

Сьогодні Православна Церква святкує пам’ять ікони Божої Матері «Споручниця грішних» Корецька. Древня ікона Божої Матері з давніх-давен зберігалася в замку корецьких князів і носила найменування «благодатна». Історія цього чудотворного образу дуже примітна, як і історії інших ікон Божої Матері.

Після загибелі останнього з православних корецьких князів Самуїла, його брат Іоанн запропонував своїй сестрі ігумені Серафимі забрати ікону з князівської молитовні у православний Свято-Воскресенський Корецький монастир. Урочисте перенесення благодатної ікони «Споручниця грішних» відбулося в 1622 році. Після повернення Корецькому Свято-Воскресенському монастирю розвалин Свято-Троїцького монастиря і освячення його у 1880 році ікона «Споручниця грішних» була перенесена і влаштована в дерев’яному різьбленому кіоті біля лівої передньої колони Свято-Троїцького храму.

На іконі Божа Матір зображена з Богонемовлям-Христом на лівій руці, Який обома руками тримає Її десницю. Свою теперішню назву святиня отримала від віршованого напису на окладі «Аз споручница грешных к Моему Сыну: Сей дал Мне за них руце слышати Мя выну; да тии, иже радость выну Мне приносят, радоватися вечне через Меня испросят».

Багато людей, які з вірою та надією звертались до Цариці  Небесної за допомогою і заступництвом в разі якихось негараздів, сімейних неладів і особливо коли “болить душа”, свідчать про те, що після молитви перед іконою одержують допомогу в своїй потребі та душевне полегшення. Не раз чудотворна ікона показувала благодатну допомогу стражденним – у 1923 році, в день Святої Трійці, перед образом отримав зцілення молодий чоловік, одержимий нечистим духом. На наступний рік, коли на Волині в період від Вознесіння до четверга по П’ятидесятниці йшли безперервні дощі, чудесним чином після обнесення благодатної ікони хресною ходою навколо храму дощ почав вщухати. Заступництво і чудеса від образу відчувають усі, хто з надією і любов’ю звертається перед ним до Богородиці.

Сьогодні, коли ми святкуємо пам’ять цього чудотворного образу, звертаємося з нашими молитвами та проханнями про допомогу, ми повинні також подумати про те, яку глибину християнського життя дає нам православ’я, ту саму глибину Благодаті Святого Духа якої не має в інших конфесіях, які сповідують християнство. Тільки православні її мають, тому що тільки в Православній Церкві, в православному сповіданні Благодать Святого Духа збереглася неушкодженою такою, якою вона була тоді, коли Господь ізлив Свого Святого Духа на апостолів та своїх учнів.

Помолимося Цариці Небесній, щоб Вона вела нас від землі до вічного Небесного Царства, навчаючи щиро любити Бога і виконувати Його святі заповіді, Своїми молитвами охороняла нас від усякого зла, щоб благополучно поживши в цьому віці, переселитися нам у вічні обителі і там прославляти Господа нашого Ісуса Христа, Йому з Отцем і Святим Духом слава і похвала во віки віків. Амінь.

Архімандрит Паїсій (Хомич), 

завідуючий канцелярією єпархії,

клірик кафедрального собору

Вас може зацікавити

3 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Молимося, щоб мир Божий прийшов на нашу землю, – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний