П’ятниця, 6 Грудень, 2024
Проповіді

Проповідь у день свята Успіння Пресвятої Богородиці

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

У сьогоднішній день з духовною радістю та торжеством, а разом із здивуванням ми молитовно переживаємо свято Успіння Пресвятої Богородиці!

Сьогодні, коли Вона закінчила своє земне життя, ми твердо віримо, що молитовно Божа Матір завжди з нами. Підтвердженням цьому було явлення Богородиці після Її Успіння апостолам зі словами: “Радійте, бо Я з вами сьогодні і на віки“.

Священне Передання донесло до нас історію земного життя Богоматері. Ми не знайдемо цього в Євангелії. Бо, як каже апостол Іоан Богослов, що коли б написати про те докладно, то, думаю, і весь світ не вмістив би написаних книг (Ін. 21, 25). Після смерті Свого Сина Матір Божа накладає на себе  піст. Не їсть скоромної їжі та зі сльозами молиться до Спасителя, щоб Той не гнівався на гріховність та жорстокість людей, а дарував їм сльози покаяння. Перед смертю Богородиця передбачила закінчення Свого земного життя. Апостоли, які заради євангельської проповіді були розсіяні по всьому світу, благодаттю Духа Святого були зібрані в Гефсиманію до пустелі Богоматері.

Тоді Богородиця дала заповідь апостолам поховати Її тіло в Гефсиманському саду, де так часто любив молитися за нас грішних Її Син, а наш – Спаситель. І з цими словами закінчила своє життя.

Ми згадуємо чудеса, які були звершені по молитвах Богородиці. Адже апостол Фома не був на похороні, а тільки через 3 дні повернувся і довго скорбів, що не попрощався з тілом Матері Божої. Коли на його прохання учні відкрили гроб і не знайшли тіла Пречистої, то зрозуміли, що Господь забрав на небо не тільки душу, а й тіло Своєї Матері.

Ми пригадуємо одного іудея Афонія, який під час похорону вирішив скинути тіло Богородиці на землю, але не встиг він торкнутися тіла, як ангел відсік йому руки. І тут же звернувшись до Богоматері з покаянням, по Її молитвах отримує зцілення.

Не перелічити усіх чудес, які відбулися по молитвах Матінки Божої. У нашій Церкві велика кількість чудотворних ікон Богородиці, біля яких віруючі люди отримують те, що просять. Не даремно у тропарі свята ми чуємо такі слова: “В Рождестве девство сохранила еси, во Успении мира не оставила еси, Богородице“. Разом зі своєю рідною мамою ми маємо другу Матір – Пречисту Богородицю, яка чекає на наші молитви, слухає їх і, допомагаючи, підносить до Престолу Божого.

Припадаючи до Її гробу, будемо молити Її не залишати нас, а перебувати з нами, як Вона обіцяла апостолам “по всі дні до кінця віку“. Амінь.

Свящ. Ростислав Павлович,

настоятель Свято-Михайлівського храму с. Чорниж,

(Колківський благочинний округ) 

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю 26-ту після П’ятидесятниці

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті Трьох Святителів

Редактор Головний

Проповідь у неділю 27-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний