11.1 C
Lutsk
Субота, 13 Квітень, 2024
Проповіді

Проповідь у день свята покладення пояса Пресвятої Богородиці

 В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Опікуючись над народом Божим, Церквою на кожний день року встановлене святкування святих та подій священної історії, спомин яких нас наближає та поєднує з Богом. Зокрема, в сьогоднішній день свята Церква творить молитовний спомин про покладання пояса Пресвятої Богородиці, яких за церковною історією було два: перший – за правління Візантійського імператора Аркадія (395-408 рр.). Пояс імператором був доставлений з Єрусалиму до Константинополя, де його дочкою Пулхерією був поміщений в ківот, в церкві Пресвятої Богородиці, де він знаходився п’ять століть.

Друге покладання відбулося через 500 років в Халкопратійській церкві Константинополя. Тодішня дружина Царгородського імператора Лева (886-912 рр.) Зоя, будучи опанована злим духом, мала одкровення про те, щоб отримати зцілення, потрібно обв’язатися поясом Пресвятої Богородиці. Тоді почали шукати цю святиню, і знайшли її в храмі, в ківоті. Пояс поклали на хвору царицю і вона одужала. В пам’ять про цю подію, Церквою було встановлено сьогоднішнє свято – покладення пояса Пресвятої Богородиці.

Ця подія, яка сьогодні вшановується нами, є однією із безлічі тих подій та святинь, які залишила та подає нам Богородиця для опіки над християнами на протязі всієї історії Церкви. В них ми бачимо, з однієї сторони, як Мати Божа дбає та охороняє своїх вірних, з іншої – людей, які з вдячністю та любов’ю побожно вшановують святині та заступництва подавані Богородицею.

Якщо кожному із нас християнину проаналізувати свій релігійний та молитовний досвід стосунків з Богородицею, починаючи з побутових речей та закінчуючи світоглядними постулатами, то кожен отримає власну історію своєї віри і любові до Богородиці. До її святих ікон, празників, святих подій та молитов. В силу нашої власної духовної причетності  до них, або особливої, а то і особистої присутності Богородиці в нашому житті, цей особистий досвід розкриває та робить зрозумілою і близькою нашому серцю історію наших свят, та священних подій, які ми святкуємо. Зокрема і тієї, яку ми сьогодні вшановуєм – покладання пояса Пресвятої Богородиці.

Священник Василь Першута,

с. Северинівка

(Оконський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Надмірна любов до земних багатств затьмарює Бога, – митрополит Онуфрій. ВІДЕО

Редактор Головний

ДРУЖЕ, ЧОМУ ТИ ВВІЙШОВ СЮДИ, НЕ МАЮЧИ ВЕСІЛЬНОГО ОДЯГУ? – проповідь у 14-ту неділю після П’ятидесятниці.

Редактор Головний

«Говорімо слова, сповнені любові, прощення, терпіння і поваги один до одного, й уникаймо слів осуду, нарікання, злоби і ненависті», – Предстоятель.

Редактор Головний