19.4 C
Lutsk
Середа, 12 Червень, 2024
Календар

15 вересня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 15-та після П’ятидесятниці. Глас 5.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Маманта, батька його Феодота і матери Руфіни (III). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Іоанна постника, патріарха Константинопольського (595). Совершается служба с полиелеемПрпп. Антонія (1073) Совершается служба с полиелеемі Феодосія (1074) Печерських. Перенесення мощей блгвв. кн. Петра і кн. Февронії Муромських чудотворців (1992).

Мчч. 3628 в Нікомідії  (III-IV). Знайдення мощей прп. Феодосія Тотемського (1796). Собор Саратовських святих

Сщмчч. Варсонофія, єп. Кирилівського, і з ним Іоанна пресвітера, прмц. Серафими ігумені і мчч. Анатолія, МиколаяМихаїла і Филипа (1918). Сщмчч. Дамаскіна, єп. Стародубського, і з ним Євфимія, Іоанна, Іоанна, ВолодимираВіктораФеодотаПетраСтефана пресвітерів (1937). Сщмч. Германа, єп. В’язниківського, Стефана пресвітера і мч. Павла (1937).

Калузької  ікони Божої Матері (1771).

Євангельські Читання

Гал., 202 зач., II, 11-16. Мк., 21 зач., V, 24-34 – за понеділок і за вівторок (під зачало): Гал., 204 зач., II, 21 – III, 7. Мк., 22 зач., VI, 1-7. Мч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Ін., 50 зач., XV, 1-7 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У КРОВОТОЧИВОЇ, ЯК ТІЛЬКИ ВОНА ПРИТОРКНУЛАСЯ З ВІРОЮ ДО ГОСПОДА, І ЗІЙШЛА НА НЕЇ СИЛА ВІД ГОСПОДА, “ВІДРАЗУ Ж ЗНИКЛО У НЕЇ ДЖЕРЕЛО КРОВІ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

КРОВОТЕЧА – ЦЕ ОБРАЗ ПРИСТРАСНИХ ДУМОК ТА ЗАДУМІВ, ЯКІ БЕЗПЕРЕСТАНКУ ВИНИКАЮТЬ У СЕРЦІ, ЩО НЕ ОЧИСТИЛОСЯ ВІД ВСЯКОГО СПІВЧУТТЯ ДО ГРІХА; ЦЕ НАША ГРІХОВНА ХВОРОБА. ВІДЧУВАЄТЬСЯ ВОНА ТИМИ, ХТО ПОКАЯВСЯ ТА ХОЧЕ ТРИМАТИ СЕБЕ У ЧИСТОТІ НЕ ТІЛЬКИ ЗОВНІШНІЙ, А Й ВНУТРІШНІЙ.

ТАКІ БАЧАТЬ, ЩО З СЕРЦЯ БЕЗПЕРЕРВНО ЙДУТЬ ЗЛІ ПОМИСЛИ, І ВОНИ ТИМ ХВОРІЮТЬ, І ШУКАЮТЬ ЛІКУВАННЯ ДЛЯ СЕБЕ. АЛЕ ЛІКУВАННЯ ЦЬОГО НЕ МОЖНА ЗНАЙТИ НІ У СОБІ, НІ В ІНШИХ; ВОНО ВІД ГОСПОДА, КОЛИ ДУША ТОРКНЕТЬСЯ ГОСПОДА І ВІД ГОСПОДА ЗІЙДЕ СИЛА В ДУШУ, ІНШИМИ СЛОВАМИ, КОЛИ ВІДБУДЕТЬСЯ ВІДЧУТНЕ СПІЛКУВАННЯ З ГОСПОДОМ, ЯКЕ МОЖНА ПОБАЧИТИ ЧЕРЕЗ ОСОБЛИВУ ТЕПЛОТУ ТА ГОРІННЯ ВНУТРІШНЄ, КОЛИ, КАЖУ, ЦЕ ЗВЕРШИТЬСЯ, ТОДІ ДУША ВІДЧУВАЄ, “ЩО ЗЦІЛЕНА ВІД ХВОРОБИ”.

БЛАГО ВЕЛИКЕ, АЛЕ ЯК ЙОГО ДОСЯГНУТИ? КРОВОТОЧИВА ПРОТИСНУЛАСЯ ДО ГОСПОДА ТА ОТРИМАЛА ЗЦІЛЕННЯ; І НАМ ПОТРІБНО ПРОТИСНУТИСЯ ДО ГОСПОДА, ІТИ НАДХНЕННО ЧЕРЕЗ ПОДВИГИ ВНУТРІШНІ ТА ЗОВНІШНІ. ТОМУ, ХТО ЙДЕ, ТАК ВСЕ ТІСНО, ВСЕ ТІСНО І ГОСПОДА НЕ ВИДНО, А ПОТІМ РАПТОМ ТУТ І Є ГОСПОДЬ.

І РАДІСТЬ! ЦАРСТВО БОЖЕ НЕ ПРИХОДИТЬ З РОЗСУДЛИВІСТЮ…

Вас може зацікавити

3 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний

6 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний