-0.4 C
Lutsk
Вівторок, 3 Грудень, 2024
Проповіді

Проповідь у день свята Обрізання Господа нашого Іісуса Христа

Сьогодні, на восьмий день після Різдва, Свята Церква згадує Обрізання Господа нашого Іісуса Христа.

Виникає питання: чому ми святкуємо звершення над Господом цього старозавітного обряду, який відійшов, як тінь?

Цю необхідність Святе Письмо обґрунтовує тим, що Христос прийшов не зруйнувати старозавітній закон, а виконати його. В ізраїльтян цей обряд був встановлений для всіх немовлят чоловічої статі, як знак завіту Бога із праотцем Авраамом та його нащадками. Якби Христос не прийняв обрізання, то ніхто б не визнав у Ньому обіцяного Месію, нащадка Авраама.

За тлумаченням Святих Отців Церкви, Бог – Син прийняв обрізання, щоб показати людям приклад обов’язкового виконання Божественних установ та щоб ніхто не міг засумніватися у тому, що саме Він є істиною Людиною, а не носителем ефірного тіла, як повчали деякі єретики.

Богу було угодно, щоб Пресвята Богородиця та її обручник, праведний Йосип, виконали все згідно старозавітного закону і Богонемовля на восьмий день було обрізане та отримало ім’я, а на сороковий день – посвячене Богу, а з дванадцяти років щорічно відвідувало Єрусалимський храм, як ми чуємо сьогодні у Євангелії.

Таким чином, за людською природою Він дотримувався букви закону, за природою Божественною – втілився для спасіння роду людського.

У Новому Завіті обряд обрізання дав місце Таїнству Хрещення, прообразом якого він і є.

Як Христос заніс Свій хрест на Голгофу, так і ми повинні протягом свого земного життя відмовлятися від пристрастей, обрізати від себе всякий гріх, нести без нарікання, з вдячністю хрест, який возложив на нас Господь, і молити Його, щоб Він допоміг нам провести життя по-християнськи, по-християнськи померти та наслідувати Царство Небесне. Амінь.

прот. Микола Нарушець,

настоятель Свято-Вознесенського храму, с. Завітне (Ківерцівське благочиння) 

Вас може зацікавити

Ніхто не може відвідувати всі великопісні богослужіння. Але кожен може бути на деяких із них

Редактор Головний

Проповідь у день свята Благовіщення Пресвятої Богородиці

Редактор Головний

Лише Промисл Божий міг перетворити найганебніше знаряддя смерті на знамено найславнішої перемоги – перемоги життя над смертю

Редактор Головний