9.6 C
Lutsk
Субота, 18 Травень, 2024
Проповіді

Проповідь у день пам’яті св. Георгія Побідоносця

Во імя Отця, і Сина, і Святаго Духа. Амінь.

Христос Воскрес, дорогі браття і сестри! Коли Господь наш Ісус Христос воскрес із мертвих, Він спершу явився Марії Магдалині. Коли та звістила апостолам новину про Воскреслого Спасителя, вони, звісно, не повірили їй. Навіть коли інші дві розповіли про зустріч з Господом, і тим вони не повірили. Лише коли Сам Спаситель явився до учнів і дорікнув їх за маловірство, лише тоді вони увірували. Спаситель почав їх і давав вказівки, щоб ішли, навчали усіх, і хрестили, і хто прийме хрещення та увірує, буде спасенним, а хто не увірує (хоч і охреститься), буде осудженим. Також Христос розповів про різні знамення, які будуть супроводжувати віруючих, і про зцілення хворих, і про отруту, яка не буде шкодити їм і багато іншого.

Ми, віруючі в Христове Воскресіння, навчаючись від Самого Христа і маючи приклади віри від багатьох святих, якими рясно всіяна історія християнства, мали б навчатись від них терпінню, любові, віри, надії та інших християнських чеснот, але сумніви, турбота про життєві насолоди вселяють в нас страх перед випробуваннями сьогодення.

Взяти хоча приклад св.Георгія Побідоносця. Маючи високу посаду, будучи людиною не бідною, почувши від імператора Діоклетіана про гоніння на християн, він не злякався, не відрікся від віри, але сам сказав про себе, що він християнин, і першим пішов на страждання за свого Спасителя. Ані вмовляння імператора, ані погрози страшними муками не змогли зламати віри Святого. Навпаки –  цариця Олександра, побачивши стійкість віри і чудеса, які були звершені Господом через святого, увірувала та стала сподвижницею святому Георгію. Коли святий випив отруту, приготовану йому волхвом Афанасієм, і вона йому не зашкодила, а навпаки сподвигла його до ще більшої проповіді, то і цей язичнецький волхв припав до ніг святого і сповідував християнську віру, відрікшись від служіння бісам, за що і був умертвленний імператором.

Ніщо не змогло зламати віри святого великомученика Георгія, так і ми, дорогі друзі, укріпляймося у вірі, надихаючись прикладами, які показали нам святі. Щоб наша віра була живою, підживляймо її ділами, ділами віри. А якщо ми віруємо в Бога, Який, за словами св. ап Іоанна Богослова, є любов, то діла наші повинні бути ділами любові, милосердя та людяності.

Тож, дорогі мої, намагаймося бути добрішими і молімо Воскресшого Христа про допомогу нам в цьому, і я вірю, що Він, якщо ми тільки будемо старатися і просити, то як ап. Петру, Він подасть нам руку допомоги і приведе всіх нас до спасіння, чого я щиро всім нам бажаю. Амінь!

прот. Федір Сігнаєвський

Копачівський благочинний округ 

Вас може зацікавити

Проповідь у день вшанування Іверської Ікони Божої Матері

Редактор Головний

Проповідь у Навечір’я Різдва Христового

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті прп. Іова Почаївського

Редактор Головний