Помісні Церкви визнають тільки канонічну УПЦ, а не структури, сформовані Фанаром. Проблему ПЦУ потрібно вирішувати соборно, вважає вікарій Патріарха Іринея.

24 червня 2019 року єпископ Моравицький Антоній, вікарій Патріарха Сербського Іринея, розповів СПЖ, що представники Помісних Церков зібралися в Києві на урочистості тезоіменитства Блаженнішого Онуфрія, щоб відзначити його чернечий і духовний подвиг.

Ієрарх Сербської Церкви заявив, що для всіх ієрархів Помісних Церков, присутніх в Києві, немає в Україні іншого Православ’я, крім того, який очолює Блаженніший Онуфрій.

«Для нас іншого Православ’я немає в Україні, крім того, що очолює Блаженніший Митрополит Онуфрій. І ніякі структури, сформовані Константинополем, не визнаємо. Тому що всі ті лідери так званої ПЦУ – вони не є духовними лідерами, не є ніким: у них немає апостольського преємства, деякі з них були засуджені Церквою, вивержені з сану, піддані анафемі. Немає благодаті, і всі ті таїнства, що вони звершують, для нас – православних – є неканонічними», – сказав єпископ Антоній.

Ієрарх наголосив: «Блаженніший Митрополит Онуфрій, який зберігає віру православну, який є духовним лідером в Україні – ми його від усієї душі поважаємо, любимо і шануємо. І за ту мудру духовну політику, яку він веде».

Єпископ Антоній зазначив, що проблему ПЦУ потрібно вирішувати соборно всім Помісним Церквам. І хоча жодна з Автокефальних Церков не визнає того, що зробив Константинополь, проблему потрібно вирішувати всім разом.

Він пояснив: «Це, звісно, повинні вирішувати соборно – всі Помісні Церкви. На жаль, це одна Помісна Церква зробила так. Але на сьогоднішній день жодна з Помісних Православних Церков не визнала, що зробив Константинополь. Але діалогом можна щось вирішувати.

За матеріалами СПЖ