9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Предстоятель УПЦ розповів, якою має бути любов до Бога та ближніх

Любов врятує світ від самознищення.

Про це сказав Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій у проповіді.

Блаженніший розповів про значення Євангельської історії, в якій Господь навчає нас, що головним в житті людини є любов до Бога і до ближнього.

Він нагадав відповідь Спасителя на запитання законника: «Яка найбільша заповідь в законі?»

««Возлюби Господа Бога твого всім серцем твоїм, і всією душею твоєю, і всім розумінням твоїм (Втор. 6,5): це перша й найбільша заповідь; друга ж подібна до неї: возлюби ближнього твого, як самого себе (Лев. 19,18); на цих двох заповідях утверджується весь закон і пророки» (Мф. 22:37-40). У цих двох законах – вся Біблія, стиснута до мінімуму», – пояснив Архіпастир.

Предстоятель зазначив, у цих заповідях вказується, що є головним в житті людини. Водночас любов до Бога, по слову Першосвятителя, проявляється не в деклараціях, а у виконанні Його законів.

«Якщо я люблю Бога, то виконую Божественні закони… – вони встановлені для нашої користі. Не Богові потрібні ці заповіді, вони нам потрібні. Вони нас ставлять у ті рамки, де людина знаходить для себе блаженство, радість, мир. Якщо ми виходимо за ці рамки, то втрачаємо мир, блаженство, відчуття щастя, ми все це втрачаємо. Той, хто не виконує священні закони, не спроможний вмістити в собі дари Божественної любові», – сказав Митрополит Онуфрій.

Він звернув увагу, що окрім того, без любові до Бога ніхто не може по-справжньому любити ближнього.

«Якщо ми будемо виконувати ці закони, то станемо свідчити Богові про те, що маємо до Нього любов. А якщо ми будемо мати до Бога любов, то матимемо справжню любов і до ближнього. Ця Божественна любов до ближнього проявляється в самопожертвуванні, коли робиш доброго і нічого не очікуєш навзаєм. Допоки така любов буде між нами, буде життя на землі, якщо ж така жертовна любов зникне — перестане існувати світ, ми самі себе знищимо. Нехай Господь допомагає нам жити у Божественній любові, щоби бути причастниками того вічного життя, яке Господь на небі приготував тим, хто любить Його», – побажав Блаженніший.

Вас може зацікавити

У Неділю про блудного сина архієпископ Нафанаїл звершив Божественну літургію

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич): Давайте згадаємо про піст

Редактор Головний

Волинська єпархія УПЦ запрошує на 5-ий фестиваль талановитих людей з особливими потребами

Редактор Головний