16.9 C
Lutsk
Середа, 22 Травень, 2024
Всі новини Новини УПЦ

Предстоятель УПЦ розповів, як у часи випробувань зберегти вірність Христу і Церкві

Зберігати любов до Бога та без остраху свідчити про свою віру перед світом – тоді Господь надасть Свою всесильну підтримку.

Про це Предстоятель Української Православної Церкви зазначив у вітальному слові до учасників XV Міжнародної науково-практичної конференції «Духовна та світська освіта: історія взаємин – сучасність – перспективи».

Митрополит Онуфрій висловив слова підтримки ректору архієпископу Сильвестру за збереження навчального процесу та традицій Київської духовної академії і семінарії: «Якими б складними не були обставини буття нашої Церкви, ми маємо зберігати духовні школи. Підготовка гідних кандидатів у священство є фундаментом, на якому стоїть та зростає Церква».

Предстоятель нагадав про внесок ректора дореволюційної Київської духовної академії священносповідника Василія (Богдашевського) та відомого богослова, професора Київської духовної академії Василія Екземплярського у розвиток вітчизняної богословської науки та їх приклад сповідництва у часи, коли атеїстична радянська влада розгорнула в Україні широкі гоніння на Церкву.

«Незважаючи на втрату академічних приміщень, відсутність гуртожитків та неможливість нормального фінансування, професори Академії на чолі з ректором продовжували нести своє педагогічне служіння, доки це було можливо. Навіть і після остаточного закриття Академії професори намагалися зберігати академічну традицію, незважаючи на панування в країні войовничого атеїзму. Тільки сьогодні ми поступово відкриваємо для себе цю приховану сторінку історії Київської академії», – зазначив Митрополит Онуфрій.

Він підкреслив, що приклад сповідників та богословів Київської духовної академії робить її не просто богословською школою, а школою вірності Христу.

«І ми завжди маємо бути готовими продовжити цю традицію сповідництва. Незважаючи на будь-які випробування, ми усі маємо залишатися вірними Христу і Його Церкві. Ми маємо без остраху свідчити про свою віру перед цим світом. І сам Господь надасть нам Свою всесильну підтримку».

Вас може зацікавити

У день Благовіщення архієпископ Нафанаїл звершив священницьку хіротонію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

Загальноєпархіальний хресний хід відвідує парафії Луцького благочиння. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Близько чотирьох тонн допомоги: клірики Волинської єпархії вчергове відвідали Святогірську лавру

Редактор Головний