Літній відпочинок православної молоді, який відбувається, першою чергою,із духовною користю та з метою духовного зростання молодих вірян є одним із важливих напрямків молодіжного служіння в нашій Церкві. Повідомляє на своїй сторінці у фейсбук священнослужитель Волинської єпархії ієрей Павло Чамахуд.
У Волинській єпархії вже доброю традицією стало проведення молодіжного православного фестивалю “Фавор”. Отож, і цьогоріч, з благословення єпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, цей фестиваль проходить 15-20 липня. Він відбувається вже восьмий рік поспіль і проходить у формі таборування православної молоді на березі озера Тросне, що поблизу села Карасин Маневицького району.
Мальовничі поліські краєвиди та узбережжя озера сприяють гарному відпочинку, але найголовнішою складовою фестивалю “Фавор” є, звісно, духовна.
Кожного року “Фавор” присвячений певній актуальній для молоді темі.
“Християнство в час сучасних інформаційних технологій” – саме такою є тема цьогорічного фестивалю. Саме її обговорюватимуть упродовж тижня із молодими людьми священики Волинської єпархії, які трудяться на ниві молодіжного служіння, а також запрошені гості.
Сама програма фестивалю “Фавор” є доволі насиченою – молитва, участь у богослужіннях, нічні ватри після вечірніх молитов, і, звісно, нові знайомства та спілкування молодих людей зі священиками та поміж собою.
До участі у таборуванні зголошуються хлопці та дівчата віком від 15 до 35 років, і цього року на узбережжя озера Тросне з’їхалися більше ста юнкаів та дівчат.
Як і годиться, відпочинок православної молоді розпочався із Молебню перед початком усілякої доброї справи, який відслужив настоятель Свято-Андріївського храму села Струмівка Луцького району протоієрей Степан Ярема. Священик привітав молодь та їх духовних наставників із початком фестивалю та побажав плідного і духовно насиченого відпочинку.
Після облаштування табору, молоді люди ознайомилися із програмою фестивалю. Так її цікавою особливістю є те, що “фаворівці” щодня упродовж 20 хвилин чиатимуть Євангеліє (богослужбове зачало кожного з днів фестивалю), записуватимуть ключові вірші, та обговорюватимуть
прочитане зі священиками. Також вони матимуть можливість поспілкуватись та визначити тему, яку вони б хотіли обговорити із духівниками.
Щодо головної теми цьогорічного “Фавору”, то як розповів, у коментарі прес-службі Волинської єпархії, спікер фестивалю і клірик Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Михаїл Анісімов, її було обрано не випадково.
“Вона стосується тих викликів, які ставить сучасний світ перед молоддю. Зокрема, хочеться навчити православних молодих людей впевнено давати відповідь на непрості, і часом провокативні запитання, які може поставити, до прикладу атеїст. Сьогодні ми почнемо із обговорення Четвероєвангелія, щоби показати як можна довести таким людям історичну достовірність Євангелія та історичну достовірність самого Христа, адже, на жаль є й люди, які це заперечують”, – розповів отець Михаїл.
Але перш ніж перейти до обговорення цієї духовної теми, молоді люди мали можливість дещо розважитися та ближче познайомитися поміж собою. Так, вони поділилися на 5 загонів, при чому кожен із них обрав своїм “символом” певну тварину Таким чином, з’вилися загони “Лінивці”, “Леопард”, “Панда”, “Ведмедик” та “Сови”. І вже під час нічної ватри після вечірніх молитов відбулося відкриття цьогорічного фестивалю “Фавор”. Величезне багаття розпалив настоятель Свято-Димитріївського храму села Вишнів Ківерцівського району священик Павло Чамахуд, після чого відбулося представлення загонів. Кожен з них мав по-своєму відтворити звуки обраних “тварин-символів”, а також, при бажанні заспівати пісню, або представити сценку.
Ще молоді люди залюбки співали, при чому окрім відомих пісенних композицій, на зразок “Воїнів світла”, лунали і нашвидкоруч укладені авторські пісні – а саме загін “Леоппард” проспівав коротку композицію “Молодий леопард”.
Зрозуміло, що найочікуванішими моментом першого дня фестивалю “Фавор” була духовна бесіда зі священиками, в ході якої молоді люди мали можливість поговорити із душпастирями у неформальній атмосфері та поставити свої запитання.
Спочатку вони переглянули уривок із фільму, де священослужитель та детектив під час своєрідного судового засідання доводили скептику історичність Христа-Спасителя та достовірність Євангелія. Вони, до прикладу, зазначили, що на користь цього свідчить не лише той факт, що наше літочислення розпочинається від Різдва Христового, але й те, що про життя Господа нашого Іісуса Христа розповідають чотири Євангелісти, кожен з яких має свої особливості розповіді. А це, своєю чергою, свідчить не про “історичну недостовірність”, а навпаки – про відсутність нібито “змови”, адже в такому випадку усі б автори Євангелій писали абсолютно однаково. При чому про Іісуса Христа, свдчать і нехристиянські античні та іудейські історики І століття.
“І коли вам не дуже обізнана людина просто скаже: “от я не вірю і все”, то ви можете оперувати цими фактами”, – порадив молоді спікер фестивалю протоієрей Михаїл Анісімов.
Доволі цікавою темою була і проблема сучасного атеїзму. “А Господа Христа святіть у серцях ваших, і завжди готовими будьте дати відповідь кожну хто в вас запитає, про наше уповання, з лагідністю та страхом”, – закликає християн апостол Петро. Але православний християнин повинен не лише бути готовим до полеміки, але й показувати невіруючим Христа самим своїм життям.
Отже, як наголосили священики – духівники фестивалю, однією з причин атеїзму є, крім невір’я та прелесті віку цього, є й невідповідність життя окремих християн сповідуваним ідеалам. Отож, над цим варто замислитися кожному вірянину. Разом із тим вони закликали молодь бути свідомими своєї Православної віри, постійно дізнаватися про неї щось нове і корисне, цікавитися й розвитком наукової думки.
Таким чином, якщо ці знання будуть поєднані із твердим і міцним благочестям, у дорослому житті, до прикладу під час навчання у виші чи на роботі, жоден невіруючий одноліток, навіть начитаний, не зможе звернути молодого православного зі шляху спасіння у лоні Святої Православної Церкви, від віри у Христа-Спасителя. Навпаки, може відбутися як раз зворотнє.
Доволі цікавими були і запитання, які ставили священикам молоді люди – від того, як довести невіруючим правоту Священного Писання до того як співвідносити із Християнством так звану теорію еволюції та заперечити її положення, що суперечать Біблії.
Таким чином, перший день цьогорічного фестивалю “Фавор” відбувся плідно і насичено, що дало гарний “старт” усьому тижню.