Понеділок, 30 Січень, 2023
Всі новини Публікації

Церква вшановує Касперівську ікону Богородиці

Найвідоміша православна святиня південних земель України – Касперівська ікона Богородиці – вже кілька століть дарує віруючим дива зцілення, допомагаючи у найскрутніші часи і рятуючи від біди. Святий образ від 1936 року постійно перебуває у Свято-Успенському кафедральному соборі в Одесі, і до моменту перенесення його до цього храму минуло майже століття, відколи старовинна ікона на очах своєї власниці оновилась і дарувала першу небесну допомогу молільниці.

Історія Касперівської ікони Божої Матері

Образ був написаний на полотні, закріпленому на дошці. Ікону привезла до нас сербська родина, котра переїхала з Трансільванії. Святиня стала родинною реліквією, її передавали з покоління у покоління, починаючи з середини XVIII століття і до 1809 року, коли ікону придбала поміщиця Іуліанія Касперова.

Перше диво сталося у 1840 році, коли побожна жінка у складний життєвий час молилася перед іконою, звертаючись до Богородиці з проханням про захист. На очах у неї потьмянілий старовинний образ оновився, просвітліли обличчя зображених на ньому Божої Матері та Ісуса Христа.

Дива зцілення, подаровані чудотворним образом

Почувши про ці дива, до маєтку поміщиці почали приходити віряни, які, як на останню надію, покладались на віру у чудо Господнє. Історія зберегла імена тих, хто вилікувався, звернувшись з молитвою до чудотворної ікони.

Дворянка Віра Бурлєєва, яка проживала у сусідньому селі, помолившись перед образом, відчула, як в неї знову працює рука, котра омертвіла задовго до того дня. У 1843 році ікона зцілила від епілепсії тринадцятирічного хлопця з Херсону. Наполовину паралізована міщанка з Очакова Марія Смєшная повернулась додому здоровою, на своїх ногах. Молитви й помазання маслом, взятим з лампади перед чудотворним образом, повернули розум селянки Параскеви Семипудової.Ікона врятувала Одесу від ворожого флоту під час війни 1853-1855 років, коли після молитви одеситів перед святим образом у свято Покрова вороги залишили Одеську бухту.

Касперівська ікона понад півтора століття рятує людей і цілі міста

У 1844 році, зрозумівши, що іконі краще місце у храмі, Касперова віддала її до Церкви. Через два роки спеціально створена комісія детально вивчила усі випадки зцілення, і Синод РПЦ офіційно визнав Касперівську ікону Богородиці чудотворною. Щороку з нею проводились хресні ходи по містах Херсонської єпархії, до котрої тоді також входили Одеса та Миколаїв.

ХХ століття також не обійшлося без відомих див: село Гнилякове на Одещині завдяки зверненню про порятунок уникнуло жахливих наслідків від епідемії холери у 1922 році.

Касперівська ікона Божої Матері офіційно вшановується 12 липня, 14 жовтня та у середу Світлої Седмиці; вона є покровителькою морського та повітряного флоту.

Вас може зацікавити

Смоленська ікона Божої Матері – “Одигітрія”

Редактор Головний

Ближні наші, котрим ми допомагаємо у їх нещасті, відкривають нам двері раю

Редактор Головний

11 квітня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний