7.2 C
Lutsk
Четвер, 18 Квітень, 2024
Всі новини Новини Публікації УПЦ

Предстоятель УПЦ розповів про силу Хреста Господнього

Хрест — Жезл сили, яку подарував людям Господь через Свої страждання.

Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день свята Воздвиження Хреста Господнього.

«Хрест – це знаряддя, на якому Господь переміг диявола та освятив людство, із якого Господь зійшов у пекло і звідти вивів тих, хто там чекав Його пришестя. Своїм Воскресінням Господь подарував людям втрачений рай, дар вічного життя і блаженства. Хрест з того часу, як Господь розіп’явся на ньому, має велику силу, й особливо від Хреста страждає диявол. Хто читав духовні книги, хто сам живе духовно, благочестивим християнським життям, той знає, що диявол може являтися людині, щоб її спокусити. І коли людина, яка хоче відігнати від себе диявола, осіняє себе хресним знаменням, диявол відходить від неї», — зазначив Предстоятель.

Блаженніший наголосив, що «кожен християнин має носити на собі хрестик. Та людина, яка носить на собі хрест, має духовну охорону».

«Хрестом ми себе осіняємо, осіняємо їжу, коли ми її вживаємо. Деякі благочестиві християни навіть, коли приходять на роботу, непомітно перехрестять місце, за яким працюють, і тоді беруться за роботу», — додав Архіпастир.

Першосвятитель назвав також Хрест «жезлом сили, яку подарував людям Господь через свої страждання».

«Ми повинні про це пам’ятати і шанувати Хрест, навіть тоді, коли диявол не приступає до нас, коли він далеко від нас. Тому що та сила, яка виходить від Хреста, потрібна і в боротьбі з дияволом, і в боротьбі з самим собою, і в подоланні тих спокус і тих випробувань, які життя ставить перед нами», — підкреслив Його Блаженство.

Вас може зацікавити

У день Собору Пресвятої Богородиці Архіпастир звершив Божественну літургію в Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

Митр. Антоній пояснив, що означає “іти за Христом”

Редактор Головний

Для чого дотримуватися посту

Редактор Головний