20.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Липень, 2024
Всі новини УПЦ

Предстоятель УПЦ пояснив, для чого Господь встановив піст

Піст був встановлений Богом ще в Раю, щоб Адам зміцнював свою вірність Творцеві.

про це Предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Онуфрій сказав у проповіді після Велике повечір’я з читанням Покаянного канону преподобного Андрія Критського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

«Піст бере початок з Раю, коли Адам і Єва жили в блаженстві, жили перед Божим лицем, жили в мирі, в радості, вони відчували те почуття, яке називається щастям у повному, справжньому сенсі цього слова, – розповів Блаженніший Митрополит Онуфрій. – І Господь постановив Адамові та Єві піст – не їсти від Дерева пізнання добра і зла. Цей піст був необхідний для того, щоб через утримання Адам зміцнював свою любов до Бога, свою відданість, вірність своєму Творцеві».

Архіпастир також зазначив, що приклад посту дав нам і Господь наш Іісус Христос, коли постився в пустелі 40 днів і ночей, а потім здолав три спокуси диявола.

Блаженніший звернув увагу слухачів на те, що Господь відбивав ці спокуси, цитуючи Святе Письмо.

«І ми, йдучи шляхом посту, повинні старатися молитися, читати Святе Євангеліє, Псалтир та інші святі книги, і звідти навчатися тих думок, якими ми вражаємо диявола, який не хоче, щоб людина постилась і ставала кращою», – підсумував Предстоятель.

Вас може зацікавити

У Білостоці невідомі пограбували Свято-Михайлівський храм

Редактор Головний

Проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Матфея

Редактор Головний

Феодосій Великий: Як прожити життя, за яке не соромно

Редактор Головний