18.2 C
Lutsk
Середа, 19 Червень, 2024
Всі новини Календар

7 липня 2023 року – календар з повчанням

Cедмиця 5 після П’ятидесятниці. Петрів піст.
РІЗДВО ЧЕСНОГО СЛАВНОГО ПРОРОКА, ПРЕДТЕЧІ І ХРЕСТИТЕЛЯ ГОСПОДНЬОГО IОАННА.Мчч. семи братів: Орентія, Фарнакія, Єроса, Фірмоса, Фірмина, Киріака та Лонгина (IV). Прп. Антонія Димського (близько 1224). Правв. отроків Якова та Іоанна Менюзьких (1566–1569). Писарівської ікони Божої Матері (XVIII).

Євангельські читання

Утр.: – Лк. 1:24-25,57-68,76,80 (зач. 3). На літ.: – Ап.: Предтечі: Рим. 13:11-14:4 (зач. 112). Єв.: Предтечі: Лк. 1:1-25,57-68,76,80 (зач. 1).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Святий Іоанн свідчив про Христа Іісуса, що Він є воістину “Агнець Божий, що бере на себе гріх світу” (Ін. 1:29), – є обітований Визволитель, всіма очікуваний. Чули це ті, хто був при ньому і повірили. Від них пройшло це свідчення в народ, і всі стали думати, що засвідчений Іоанном не проста людина. Спаситель вказав на це, коли в останні дні в храмі запропонував очільникам церковним запитання, “звідки хрещення Іоаннове, з неба чи від людини?” (Мк. 11:29-30).

 

Ті ухилилися від відповіді, тому що вони не могли не бачити, що Іоанн не сам від себе прийшов, водою хрестячи. Але скажи вони це, негайно повинні були визнати і свідчення його, що перед ними Обіцяний, і внаслідок того підкоритися Його вченню. А цього вони не хотіли не з якихось ґрунтовних причин, а лише через упередження. Але їхня впертість анітрохи не применшує сили свідчення св. Іоанна. Воно й досі настільки ж доказове, як було, коли вийшло з вуст його. І ми Іоанна чуємо, який вказує нам істинного Спасителя, і тим оживляємо віру свою, як віру, що має за собою відчутні докази.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл привітав з Різдвом Христовим організації, що опікуються особливими дітьми. ФОТО

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл освятив храм у с. Раків Ліс, побудований замість захопленого. ОНОВЛЕНО

Редактор Головний

Київська духовна академія спільно з Волинською єпархією провела заходи, присвячені осмисленню принципу соборності Церкви

Редактор Головний