7.4 C
Lutsk
П’ятниця, 26 Квітень, 2024
Волинська єпархія Всі новини

Православний молодіжнй фестиваль “Фавор”: священники і молодь визначали, що є справжнім Православ’ям

Те, що церковність вдало поєднується із різноманітними хобі, у тому числі – зі спортом, яскраво продемонстрував футбольний турнір, з якого почалася програма третього дня волинського православного молодіжного фестивалю “Фавор”. Цей турнір був особливий тим, що однією з чотирьох команд, які взяли у ньому участь, був любительський футбольний клуб священників Волинської єпархії УПЦ “Покров”. Цей клуб об’єднує священнослужителів – любителів цієї спортивної гри вже більше двох років. До слова, серед тих душпастирів – учасників цього клубу, які взяли участь у турнірі, більшість становили безпосередні організатори та учасники фестивалю “Фавор”.

Чотири команди, відповідно, зіграли по три матчі, і за результатами турніру четверте місце посіла команда “Вільні агенти”, третє – “Огризки” (та сама команда, яка напередодні здобула першість у “лазер-таг”), друге – команда “Хавер”, а перше – священицька команда, тобто клуб “Покров”. Окрім відзначення самих команд були відзначені і кращі їх гравці.

Дуже прекрасно те, що ми сьогодні тут маємо можливісь зустрітися, пограти у  футбол. Чудово, коли такий здоровий спосіб життя ведуть саме православні молоді люди, які не соромляться сказати: “Я – православний і я живу насиченим активним життям“, – зауважив учасник клубу “Покров”, голова Просвітницького відділу Волинської єпархії протоієрей Валентин Марчук.

Si vis pacem para bellum – хочеш миру, готуйся до війни“, – казали у Давньому Римі. А українська приказка каже: “готуй санки літом, а воза зимою”. Отже, у житті може трапитися усяке, і чим більше людина має навичок того, як слід діяти у різних непередачуваних ситуаціях, тим краще. Однією з таких корисних навичок є вміння надати першу медичну допомогу, і відповідними знаннями із однолітками поділилася учасниця “Фавору” Анастасія Волкова, яка навчається у Лвівському медичному університеті ім. Данила Галицького. Вона розповіла та продемонструвала, як слід допомогти постраждалому від нещасного випадку на воді, при опіках та пораненнях.

Ввечері цього дня була відслужена і вечірня з утренею, адже зазвичай у четвер, в рамках фестивалю “Фавор”, звершується Божественна літургія, за якою молоді люди приступають до таїнства Причастя. Саме тому проповідь архімандрита Феофана (Кирилюка), який очолив вечірнє богослужіння, була присвячена тайні Пресвятої Євхаристії.

Євхаристія є унікальним засобом переображення людини, яке не відбувається навіть завдяки вірі і заповідям. Адже що відбуваєься під час таїнства Євхаристії? Хліб і вино, благодаттю і силою Святого Духа стають самими чесними Тілом і Кров’ю Христа-Спасителя. Залишаючи фізичні риси, вони змінюються метафізично. І причащаючись святих Христових Таїн, людина єднається із Христом“, – наголосив проректор ВДС з навчальної роботи, клірик Свято-Покровського кафедрального храму Луцька архімандрит Феофан (Кирилюк).

Ця тема була продовжена і під час вечірньої бесіди, при чому до теми свідомого життя православного християнина у Православній Церкві та живих стосунків із Богом, які не є можливими без Євхаристії архімандрит Феофан (Кирилюк) вирішив підійти здалека. А саме – він підняв питання про те, чи може вплинути на фізичне здоров’я та духовний стан така, для декого доволі модна, річ як татуювання. Наводилися кілька думок експертів та навіть окремі задокументовані випадки. І, виявляється, що коли людина робить татуювання, вона не лише наражається на ризик негативного впливу хімічних сполук на її організм, але й ризикує своєю духовною свободою та навіть психологічним комфортом та навіть психічним здоров’ям. Адже багато сучасних модних символів, які використовуються в узорах татуювання, мають таємний окультний сенс, або налаштовують людину до негативу в особистому та суспільному житті.

Інше питання: чому навіть церковні православні молоді люди наважуються не лише робити, на перший погляд нешкідливі татуювання, але й починають шукати сенси поза Церквою, в інших християнських конфесіях чи навіть інших релігіях чи духовних традиціях? І, як виявляється, причиною є, так би мовити, “Православ’я за традицією” – це коли людина, до прикладу, навіть не знає, чому вона причащається і що таке Євхаристія.

Своїм досвідом в цьому плані поділилася лучанка Катерина, яка нині керує церковним хором в одному з храмів міста. “Коли я дізналася чим насправді є Євхаристія, Причастя, що це є зустріч зі Спасителем, то моє життя змінилося. Я тепер знаю, що найголовніша подія у моєму житті – це недільна літургія, за якою я причащаюся. І мені тепер не потрібно нічого іншого, а свого часу я навіть почала, щоправда на рівні цікавості, звертатися до інших духовних традицій. А тепер я знаю, чому я православна і що таке справжнє Православ’я“, – розповіла Катерина.

А завершився день цікавим фестом, під час якого “фаворівці” пройшовши під канатом, перейшли у наступний день, немовби “скориставшись порталом”.

Автор – Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

12 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Єпископ Афанасій звершив чин відспівування новопрест. прот. Миколая Рибчинського

Редактор Головний

Напередодні річниці освячення храму єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння у с. Ярівка. ФОТО

Редактор Головний