10 C
Lutsk
Понеділок, 26 Лютий, 2024
Основи православ'я Публікації

«Потрібно більше піклуватися про коханого в шлюбі і залишити свої постійні головні болі і “Ах, не можу…”»

Архімандрит Андрій (Конанос) розповідає, як навчитися жити повнотою свого шлюбу.

«Як я вам заздрю, отче! Я так захоплююся, що ви все кинули і тепер є такими, якими ви є. Хотілося б, щоб і ми були такими ж, як ви». Ось яка логіка! Чому б ви хотіли бути такими, як я? Що я роблю таке, чого не можете зробити ви? І зазвичай говорять про подружнє шлюбне утримання. Адже, добре подумавши, все інше можуть робити люди, що перебувають у шлюбі.

Читати також: «Іноді треба тупнути ногою і постояти за себе», – архім. Андрій Конанос про насильство, упокорювання і розлучення

Нічого тобі не заважає робити те, що робить безшлюбний. Може, ти захоплюєшся його молитвою? Але ж молитися можеш і ти. Вимкни телевізор і молися. Чим ти захоплюєшся? Звідки у тебе стільки заздрості? Хіба всі такі християнські пари? Звичайно, ні. Я зустрічав багато успішних сімейних пар, які насолоджуються своїм подружжям і йдуть обраним шляхом, бо радіють шлюбу. І коли ти радієш тому, що робиш, то нічому і нікому не заздриш. Тільки кажеш: «Це шлях, який я вибрав, я повинен по ньому і йти». Не існує кращого або гіршого шляху.

Кожен сам особисто прокладає свій шлях щастя і спасіння. Ти, швидше за все, перебуваєш у шлюбі. Одружений або заміжня. Кажу так, тому що більше 90% людей мають сім’ї. Живи як звичайна сімейна людина. Живи повнотою свого шлюбу, щоб не робити з родини монастир, адже знаєш, що, роблячи так, ти мучиш свою людину і доставляєш їй біль.

Бажаю тобі трохи більше піклуватися про свою кохану людину. Не будуй із себе незнайку. Залиш свої постійні головні болі і «ах, не можу, втомився, валюся з ніг». Ти міняєш постійно тему. Твоє право, звичайно, ухилитися від розмов. Але зрозумій, якщо є проблема, ти повинен шукати способи її вирішення.

Постав сам собі питання: що зі мною відбувається? Чому я мучу себе і позбавляюся джерела відпочинку, радості і насолоди, даного Богом по великій любові і милосердю? Чому такий великий і величний Божий дар викидаю? Не просто викидаю, а ще й мучу близьку мені людину. Тому що я не сам або сама, щоб вирішити і сказати: «Я не хочу». Ти, може, і не хочеш, але інший хоче! І тебе це не цікавить.

Бажаю тобі зробити успішні кроки. Успішні в даному випадку значать кроки єдності, любові і подружнього завершення. Все це нехай принесе тобі велике задоволення, відпочинок, радість і славослов’я Творця, який криється також у вашому шлюбі. І будь впевнений, що він це благословляє і радіє. Радійте своїй любові! А якщо ти монах або самотній в житті, то радуйся Божої любові. Адже Бог, Який є любов, мешкає в твоєму серці!

З книги О. Андрія (Конаноса) «У шлюбі є свої складнощі…»
Переклад з новогрецької Сергія Рудька

Джерело 

Вас може зацікавити

Чому молитви за померлих важливіші продуктів у мішечку?

Редактор Головний

Прп. Амвросій оптинський про сумніви і про те, як з ними боротися

Редактор Головний

Молитвами дідуся Господь сподобив стати священником

Редактор Головний