22.2 C
Lutsk
Понеділок, 20 Травень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Пасхальне послання митрополита Волинського і Луцького Нафанаїла

«Днесь всякая тварь веселится и радуется:

яко Христос Воскресе и ад пленися».

     (приспів дев’ятої пісні Пасхального канону)

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

         Сповнені духовної радості, ми підносимо подяку Богу, Який сподобив нас ще раз доторкнутися до таємниці Воскресіння Христового. До кінця віків це найбільше чудо буде хвилювати душі і серця людей, які шукають Бога, які вірують у Нього і мають надію бути з Ним у вічності.

Всю історію людства одні жили з надією стати Його свідками, інші стали свідками Воскресіння Спасителя і передали цю істину наступним поколінням. З вірою в Нього багато поколінь християн звершували свій життєвий шлях, здійснювали подвиги посту і молитви, терпіли скорботи і страждання, приймали смерть впевненими у тому, що воскреснуть з Христом. Віра у Воскресіння Христове вселяла в них надію на власне воскресіння.

Наше перебування з Богом і наше воскресіння з Ним є основою нашого блаженства тут, на землі, і там, у вічності: «Коли ж ми померли з Христом, то віруємо, що й жити будемо з Ним, знаючи, що Христос, воскреснувши з мертвих, вже не вмирає: смерть уже не має над Ним влади» (Рим. 6, 8-9). І кожен, хто бажає прийняти цей найбільший дар Божественної Любові, повинен очистити свою душу і своє серце від скверни і гріха. Це буде можливим тільки тоді, коли істина Воскресіння Христового стане основою нашої віри та сенсом нашого життя. Тоді й ми досягнемо повноти радості про Воскреслого Христа, як свідчить святий апостол Іоанн Богослов: «І зрадіє серце ваше, і радості вашої ніхто не відбере від вас» (Ін. 16,22).

Воскреслий Христос повернув нам усе, що ми втратили через гріхопадіння наших праотців, зруйнував стіну між Богом і людьми, відчинив ворота Раю, подарував можливість називати себе дітьми Божими. Без Воскреслого Христа не має християнства, не має спасіння, наше тимчасове земне життя втрачає будь-який сенс.

Кожного разу Воскресіння Христове нагадує православним християнам про істинну мету нашого земного шляху, наповнює життя змістом і вселяє впевненість у майбутньому. Це так необхідно для кожного з нас у цей складний час, з його труднощами і проблемами. До кого нам йти і де шукати істину? Істина   одна – це Господь наш Ісус Христос. «Я є путь, і істина, і життя» (Ін. 14,6), – сказав Спаситель. Ці слова Господа дають нашій душі, нашому серцю мир і спокій. Як би важко не було, ми повинні пам’ятати, що Він з нами, що непорушною залишилася Його обітниця: «…і ось Я з вами по всі дні до кінця віку» (Мф. 28, 20). Христос Спаситель, який Своїм Воскресінням здолав смерть, допомагає і нам перемагати всі труднощі і незгоди нашого земного життя.

У ці радісні пасхальні дні сердечно вітаю Вас, дорогі отці, брати і сестри, всі вірні чада Волинської єпархії зі святом Пасхи і молитовно бажаю, щоб Воскреслий Христос зміцнив наші душевні і тілесні сили, дарував усім нам благодатну поміч на добрі справи. Хай ніщо не затьмарює в нас духовної радості! Будемо підносити молитви до Воскреслого Христа та просити Господа послати людству духовне оновлення, дарувати людям Своїм силу і благословити усіх нас миром.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!  ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

З архіпастирським благословенням

МИТРОПОЛИТ

ВОЛИНСЬКИЙ І ЛУЦЬКИЙ

Пасха Христова, 2024-й рік

м. Луцьк

Вас може зацікавити

У будинку священника Волинської єпархії вночі побили вікна. ФОТО

Редактор Головний

У день престольного свята єпископ Афанасій очолив літургію у домовому храмі на честь свт. Спиридона. ФОТО

Редактор Головний

Помер під час лікування у госпіталі: у селі Кукли клірики єпархії відспівали Захисника України

Редактор Головний