13.3 C
Lutsk
Понеділок, 15 Квітень, 2024
Творіння святих отців

«Немає гіршого пороку і пристрасті, як ненависть»

Пропонуємо читачеві цитати з листів святого Оптинского старця.

* * *

«Нікого не може виправдовувати свою дратівливість якою-небудь хворобою, – це походить від гордості. Щоб не вдаватися до дратівливості і гніву, не слід поспішати».

* * *

«… Справа нашого спасіння залежить і від нашого волевиявлення, і від Божої допомоги та сприяння. Але останнє не буде, якщо не випередити перше».

* * *

«Тому і смерть була хороша, що жила добре. Як поживеш, так і помреш».

* * *

«Треба … направлятися до корисного для душі результату зі скрутного становища, а не просто діяти так, як представляються нам речі».

* * *

«… Без думаючої боротьби, без непорозумінь і недоумінь ні в якому місці пробути не можна … на землі, за словами преподобного Петра Дамаскіна, спасіння відбувається між страхом і надією»

* * *

«Не люби слухати про недоліки інших, тоді у тебе буде менше своїх».

* * *

«Справа ж спасіння відбувається дуже просто, як каже апостол (Рим. 12: 14): “Мир майте і святиню з усіма, без якої ніхто не побачить Господа. І паки: Носіть тягарі один одного і так виконаєте закон Христа” (Гал. 6 : 2)».

* * *

«Потерпи; може, відкриється тобі звідки-небудь скарб, тоді можна буде подумати про життя на інший лад; а поки озброюйся терпінням і смиренням, і працьовитістю, і самоукорінням».

* * *

«Чому люди грішать? Або через те, що не знають, що треба робити і чого уникати, або якщо знають, то забувають, якщо ж не забувають, то лінуються і сумують».

* * *

«Немає вищої чесноти, як любов; і немає гіршого пороку і пристрасті, як ненависть, яка тим, хто не слухають себе, здається маловажливою, а по духовному значенню уподібнюється вбивству» (див. 1 Ін. 3: 15).

Джерело 

Вас може зацікавити

Що робити для того, щоб дійсно молитись

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець – про те, що гріх приносить нещастя

Редактор Головний

Нестатки дуже допомагають людям, – прп. Паїсій Святогорець

Редактор Головний