20.1 C
Lutsk
Субота, 27 Липень, 2024
Основи православ'я Публікації

Неділя – вихідний день, коли можна виспатися, побути з сім’єю, а треба вставати та йти до храму…

Але ж ніхто не змушує людину іти саме на ранню службу. У містах майже завжди служать ранню та пізню Літургії, а в селах у неділю і так ніхто не спить довго. Що стосується мегаполісу, то ніхто не заважає в суботу після повернення з вечірнього богослужіння поговорити з сім’єю, почитати цікаву книгу і після вечірніх молитов лягти спати близько 11-12 години ночі,  а зранку встати о пів на дев’яту та піти на Літургію.

Дев’ять годин сну можуть майже кожному відновити сили, а якщо цього і не станеться, то ми можемо “добрати” нестачу денним сном. Усі наші проблеми пов’язані не з церквою, а з тим, що ритм нашого життя не відповідає Божій волі і тому виснажує нас. І тільки спілкування з Богом – Джерелом усіх сил Землі, може дати людині і духовні, і фізичні сили. Давно було помічено, що якщо до суботи напрацюєшся, то недільна служба наповнює внутрішньою силою. Сила ця, зокрема, і тілесна. Не випадково подвижники, які жили у нелюдських умовах пустелі, доживали до 120-130 років, а ми ледь дотягуємо до 70-80. Бог зміцнює тих, хто надіється на Нього і служить Йому.

Читати також: Ходити до храму потрібно, але чому щонеділі? Для чого цей фанатизм?

До революції було проведене дослідження, яке показало, що найбільша тривалість життя була не у дворян та купців, а у священників, хоча вони і жили у набагато гірших умовах. Це видиме підтвердження користі від щонедільного ходіння у дім Господній.

Що стосується спілкування з сім’єю, то хто заважає нам піти в храм повним складом? Якщо діти малі, то дружина може прийти в церкву пізніше, а після закінчення Літургії можна всім разом погуляти, піти у кафе, поговорити. Хіба це зрівняється з тим “спілкуванням”, коли вся сім’я дружно тоне у чорному ящику? Часто ті, хто не ходить у храм через сім’ю, не обмінюються з близькими і десятком слів за день.

Що стосується домашніх робіт, то Слово Боже не дозволяє у недільні дні виконувати ті справи, які не є суттєво важливими.

Не можна влаштовувати генеральне прибирання чи день прання, консервацію на рік. Час спокою триває з вечора суботи до вечора неділі. Усі тяжкі справи треба переносити на недільний вечір. Єдиний вид тяжких робіт, які ми можемо і повинні робити у неділю та свята, – це справи милосердя. Влаштувати генеральне прибирання у хворої чи старшої людини, допомогти у храмі, заготувати продукти сироті і багатодітній сім’ї – це істинне та угодне Творцю правило дотримання свята.

Священник Даниїл Сисоєв (із книги “Для чого ходити до храму кожної неділі”) 

Переклад з російської Любові Максимчук

Вас може зацікавити

ЯК ПРАВИЛЬНО ЧИТАТИ ПСАЛТИР? ЯКІ ВСТАНОВЛЕНІ ПРАВИЛА?

Редактор Головний

Що таке покаяння та для чого воно потрібне

Редактор Головний

Для тих, хто хоче щасливу сім’ю…

Редактор Головний