17.9 C
Lutsk
Середа, 4 Жовтень, 2023
Волинська єпархія Новини Фото

Напередодні неділі про митаря та фарисея архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

8 лютого, напередодні неділі про митаря і фарисея, яка розпочинає перший підготовчий тиждень до Великого Посту, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської.

Високопреосвященнішому владиці співслужили настоятель храму протоієрей Володимир Яцишин, настоятель Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Афанасій (Герман), прессекретар єпархіального управління протоієрей Віктор Аніпко, завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Луцького кафедрального округу протоієрей Вадим Лебедь та клірики кафедрального собору.

Завтра Архіпастир звершить Божественну літургію у кафедральному храмі. Зустріч архієрея та початок богослужіння о 9.00.


Особливістю сьогоднішнього всенічного бдіння було те, що нині вперше у цьому році співався покаянний тропар “Покаяния отверзи ми двери, Жизнодавче”. Це перший з трьох тропарів, які ми можемо слухати під час богослужіння ще навіть до початку Великого посту.

За три тижні до Великого посту починається підготовчий період, який готує нас до посту особливими читаннями та піснеспівами. Кожна з підготовчих неділь має свою назву відповідно до Євангеліє, яке читається на Літургії. Перша з них називається Неділя про митаря та фарисея.

Починаючи з цієї неділі до неділі п’ятого тижня посту на Утрені після пісні “Воскресение Христово видевше” співаються покаянні тропарі.

Читати також: Підготовчі тижні до Великого посту

Вас може зацікавити

Вітаємо прот. Віктора Михалевського з 20-річчям священницької хіротонії

Редактор Головний

Напередодні дня Святої П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл очолив Всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив богослужіння напередодні престольного свята Пантелеймонівського храму Луцька

Редактор Головний