8.3 C
Lutsk
Четвер, 5 Жовтень, 2023
Календар

9 лютого 2020 року – календар з повчанням

Неділя про митаря і фарисея Глас 1.
Посту немає.

Совершается всенощное бдениеСобор новомучеників та сповідників Церкви Руської. Совершается служба с полиелеемПеренесення мощей свт. Іоанна Златоуста (438).

Поминання всіх, хто під час гоніння безбожного за віру Христову постраждали. 

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-е, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – 2 Тим., 296 зач., III, 10-15. Лк., 89 зач., XVIII, 10-14. Мчч.: Рим., 99 зач., VIII, 28-39. Лк., 105-106 зач., XXI, 8-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Вчора навчало нас Євангеліє невідступності у молитві, а нині вчить смиренню та почуттю безправності на слухання.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Не присвоюй собі права на слухання, але приступай до молитви, як ніякої уваги негідний, і давай собі сміливість відкрити уста та піднести молитву до Бога через одну тільки безмежну до нас поблажливість Господа.

 

І на думку тобі нехай не приходить: я те і те зробив; подай же мені те-те. Усе, щоб ти не робив, вважай, що  так і належить; ти повинен був усе це зробити. Якщо би не зробив, піддався б покаранню, а що зробив, тут немає за що нагороджувати, нічого особливого не явив ти.

 

Ось фарисей перерахував свої права на слухання, але вийшов з церкві ні з чим. Погано не те, що він так робив, як говорив; так і належало йому робити, а погано те, що він виставляв те, як щось особливе, тоді як, зробивши, і думати про це не варто було.

 

  • Обережи нас, Господи, від цього фарисейського гріха! Словами рідко хто так говорить, але у серці рідко хто не буває таким. Бо чому погано моляться? Тому, що відчувають себе і без того добре перед Богом.

Вас може зацікавити

14 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

27 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний