26.7 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Волинська єпархія Всі новини Новини

Київська духовна академія спільно з Волинською єпархією провела заходи, присвячені осмисленню принципу соборності Церкви

Священний Синод Української Православної Церкви від 12 травня 2021 року доручив Київській духовній академії провести у поточному році заходи, присвячені богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності Церкви та питання першості серед Помісних Православних Церков.

На виконання цього доручення, 28 жовтня 2021 року Київська духовна академія спільно з Волинською єпархією провела круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми сучасного Православ’я». З благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, захід відбувся у кафедральному соборі на честь Всіх Святих землі Волинської в м. Луцьк. Під головуванням єпархіального архієрея у ньому взяли участь вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій, духовенство єпархії, а також викладачі та студенти Волинської духовної семінарії. 

Від Київських духовних шкіл, з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, на круглому столі виступили перший проректор професор протоієрей Сергій Ющик, який виголосив доповідь на тему: «Єдність Церкви як основа покликання Православ’я», та викладач ієромонах Митрофан (Божко) з доповіддю «Титул “Вселенський” в Константинопольському Патріархаті: виникнення та еволюція його значення і змісту».

Волинську духовну семінарію представили проректор з навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк) з доповіддю «Про значення поминання або не поминання представника вищої церковної ієрархії в умовах його анти канонічної діяльності на прикладі літургійних диптихів» та проректор з наукової роботи протоієрей Олександр Федчук з доповіддю «Місцеві чинники захоплень храмів УПЦ на Волині та головні причини збереження канонічних парафій в гарячих точках (2019 – 2020 рр.)».

Після виголошення доповідей відбулося їх обговорення та відповіді на запитання.

Під час роботи круглого столу були презентовані останні видання Київської духовної академії: нарис «Українська Православна Церква: віхи історії» та «Богословський термінологічно-правописний порадник». Також був представлений переклад праці митрополита Кіккського і Тіллірійського Никифора (Кіпрська Православна Церква) «Современный украинский вопрос и его разрешение согласно божественным и священным канонам». Декілька десятків примірників цих видань були передані духовенству Волинської єпархії.

Згодом, після круглого столу були проведені щорічні єпархіальні збори духовенства, очолив які архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Архіпастир висловив подяку священникам за подвижницьке стояння у вірі, адже впродовж останніх років Українська Православна Церква переживає період відвертих гонінь.

Також під час зібрання було обговорено низку питань церковно-прихідського життя.

Наприкінці, священнослужителі проспівали молитву та отримали благословіння від архіпастиря на подальші труди на благо Христової Церкви.

 

Вас може зацікавити

Єпископ Афанасій звершив Божественну літургію у Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

22 грудня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

До уваги усіх храмів Волинської єпархії!

Редактор Головний