-1.7 C
Lutsk
Вівторок, 7 Грудень, 2021
Волинська єпархія Всі новини Новини

Київська духовна академія спільно з Волинською єпархією провела заходи, присвячені осмисленню принципу соборності Церкви

Священний Синод Української Православної Церкви від 12 травня 2021 року доручив Київській духовній академії провести у поточному році заходи, присвячені богословсько-канонічному осмисленню принципу соборності Церкви та питання першості серед Помісних Православних Церков.

На виконання цього доручення, 28 жовтня 2021 року Київська духовна академія спільно з Волинською єпархією провела круглий стіл на тему: «Актуальні проблеми сучасного Православ’я». З благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, захід відбувся у кафедральному соборі на честь Всіх Святих землі Волинської в м. Луцьк. Під головуванням єпархіального архієрея у ньому взяли участь вікарій Волинської єпархії єпископ Камінь-Каширський Афанасій, духовенство єпархії, а також викладачі та студенти Волинської духовної семінарії. 

Від Київських духовних шкіл, з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, на круглому столі виступили перший проректор професор протоієрей Сергій Ющик, який виголосив доповідь на тему: «Єдність Церкви як основа покликання Православ’я», та викладач ієромонах Митрофан (Божко) з доповіддю «Титул “Вселенський” в Константинопольському Патріархаті: виникнення та еволюція його значення і змісту».

Волинську духовну семінарію представили проректор з навчальної роботи архімандрит Феофан (Кирилюк) з доповіддю «Про значення поминання або не поминання представника вищої церковної ієрархії в умовах його анти канонічної діяльності на прикладі літургійних диптихів» та проректор з наукової роботи протоієрей Олександр Федчук з доповіддю «Місцеві чинники захоплень храмів УПЦ на Волині та головні причини збереження канонічних парафій в гарячих точках (2019 – 2020 рр.)».

Після виголошення доповідей відбулося їх обговорення та відповіді на запитання.

Під час роботи круглого столу були презентовані останні видання Київської духовної академії: нарис «Українська Православна Церква: віхи історії» та «Богословський термінологічно-правописний порадник». Також був представлений переклад праці митрополита Кіккського і Тіллірійського Никифора (Кіпрська Православна Церква) «Современный украинский вопрос и его разрешение согласно божественным и священным канонам». Декілька десятків примірників цих видань були передані духовенству Волинської єпархії.

Згодом, після круглого столу були проведені щорічні єпархіальні збори духовенства, очолив які архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Архіпастир висловив подяку священникам за подвижницьке стояння у вірі, адже впродовж останніх років Українська Православна Церква переживає період відвертих гонінь.

Також під час зібрання було обговорено низку питань церковно-прихідського життя.

Наприкінці, священнослужителі проспівали молитву та отримали благословіння від архіпастиря на подальші труди на благо Христової Церкви.

 

Вас може зацікавити

Громада с. Зміїнець відзначила престольне свято

Редактор Головний

Святині відвідали усі парафії Любешівського благочиння: Закінчився 14-ий день загальноєпархіального хресного ходу. ФОТОРЕПОРТАЖ

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив Чин Прощення у кафедральному соборі

Редактор Головний