9.6 C
Lutsk
Середа, 24 Квітень, 2024
Всі новини Календар

30 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 19-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Осії  (820 до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Андрія Критського (767).

Мчч. безсрібників Косми і Даміана, Аравійських, і братів їх мчч. ЛеонтіяАнфіма і Євтропія (287 або 303). Перенесення мощей прав. Лазаря Чотириденного, єп. Кітійського (898). Прп. Антонія Леохнівського, Новгородського (1611). Кончина  (1942) та знайдення мощей (2008) блж. інокині Параскеви Старобільської. 

Сщмчч. Неофіта і Анатолія пресвітерів, прмчч. Іакінфа і Каліста (1918). Сщмч. Олександра, архієп. Семипалатинського (1937).

Ікон Божої Матері, йменованих “До Різдва і після Різдва Діва” (1827) та “Визволителька” (бл. 1889).

Євангельські Читання

1 Кор., 164 зач., XV, 58 – XVI, 3. Лк., 22 зач., VI, 1-10 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДНІ УЧНІ ЗРИВАЮТЬ КОЛОССЯ, РОЗТИРАЮТЬ ЇХ РУКАМИ ТА ЇДЯТЬ У СУБОТУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

СПРАВА ДУЖЕ МАЛОВАЖЛИВА І З ВИДУ, І ЗА СВОЄЮ СУТТЮ; МІЖ ТИМ ФАРИСЕЇ НЕ ВТЕРПІЛИ ТА ДОКОРИЛИ ЇМ. ЩО ЗМУСИЛО ЇХ ЗАВЕСТИ ПРО ЦЕ МОВУ?

 

З ВИГЛЯДУ – НЕРОЗУМНА РЕВНІСТЬ, А ЗА СУТТЮ – ДУХ ПЕРЕСУДУ. ВІН ЗА ВСЕ ЧІПЛЯЄТЬСЯ І ВСЕ ПОДАЄ У ПОХМУРОМУ ВИГЛЯДІ БЕЗЗАКОННЯ ТА ЗГУБНОСТІ. ЦЕ НЕМІЧ, БІЛЬШОЮ ЧИ МЕНШОЮ МІРОЮ, МАЙЖЕ СПІЛЬНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ УВАЖНІ ДО СЕБЕ.

 

СЛОВОМ НЕ КОЖЕН ВИСЛОВИТЬ ПЕРЕСУДЛИВІ ДУМКИ, АЛЕ Й УТРИМАТИСЯ ВІД НИХ РІДКО ХТО МОЖЕ. ХТОСЬ ПРИТУПИТЬ СВОЄ СЕРЦЕ І РОЗПАЛЮЄ ЙОГО НА ПЕРЕСУДИ – ВОНО І РОЗПАЛЮЄ ЇХ. АЛЕ ВОДНОЧАС ТОЙ, ХТО ПЕРЕСУДЖУЄ, І САМ ГОТОВИЙ НА НЕДОБРІ СПРАВИ, ЛИШЕ БИ ТІЛЬКИ НІХТО НЕ БАЧИВ, І НЕОДМІННО СКЛАДАЄТЬСЯ У НЕДОБРОМУ ПОРЯДКУ У ЯКОМУСЬ-НЕБУДЬ ВІДНОШЕННІ; ВІН НІБИ ДЛЯ ТОГО І СУДИТЬ, І ЗАСУДЖУЄ, ЩОБ ПОЧУТТЯ ПРАВДИ, ЯКЕ ОБРАЖЕНЕ І ПРИГНІЧЕНЕ У СОБІ, НАГОРОДИТИ НАПАДКАМИ НА ІНШИХ, ХОЧ БИ ТО І НЕПРАВДИВИМИ.

 

ПРАВДОЛЮБНИЙ І ТОЙ, ХТО СТОЇТЬ НА ПРАВДІ, ЗНАЮЧИ, ЯК СКЛАДНО ДІСТАЄТЬСЯ СПРАВНІСТЬ У СПРАВАХ, А ЩЕ БІЛЬШЕ У ПОЧУТТЯХ, НІКОЛИ НЕ СТАНЕ СУДИТИ; ВІН ШВИДШЕ ГОТОВИЙ БУВАЄ ПОКРИТИ ПОБЛАЖЛИВІСТЮ НЕ ТІЛЬКИ МАЛИЙ, АЛЕ Й ВЕЛИКИЙ ЗЛОЧИН ІНШИХ.

 

ГОСПОДЬ НЕ СУДИТЬ ФАРИСЕЇВ, ЯКІ ПЕРЕСУДЖУВАЛИ, А ТІЛЬКИ ПОЯСНЮЄ ЇМ, ЩО УЧНІ ЗРОБИЛИ ВЧИНОК, ЯКИЙ ВСЯКИЙ, ХТО ПОДУМАВШИ ДОБРЕ, МОЖЕ ПРОБАЧИТИ. І ЗАВЖДИ ТАК БУВАЄ: РОЗСУДИ ПРО ВЧИНОК БЛИЖНЬОГО І ЗНАЙДЕШ, ЩО ВІН ЗОВСІМ НЕ МАЄ ТОГО ЖАХЛИВОГО ХАРАКТЕРУ, ЯКИЙ ЗДАВСЯ ТОБІ ПРО НЬОГО ПЕРШОГО РАЗУ.

Вас може зацікавити

10 цитат святих отців про нестяжання

Редактор Головний

Єпископ Афанасій очолив всенічне бдіння напередодні свята Різдва Богородиці у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний

28 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний