21.1 C
Lutsk
Вівторок, 26 Вересень, 2023
Всі новини Календар

30 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 19-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Осії  (820 до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Андрія Критського (767).

Мчч. безсрібників Косми і Даміана, Аравійських, і братів їх мчч. ЛеонтіяАнфіма і Євтропія (287 або 303). Перенесення мощей прав. Лазаря Чотириденного, єп. Кітійського (898). Прп. Антонія Леохнівського, Новгородського (1611). Кончина  (1942) та знайдення мощей (2008) блж. інокині Параскеви Старобільської. 

Сщмчч. Неофіта і Анатолія пресвітерів, прмчч. Іакінфа і Каліста (1918). Сщмч. Олександра, архієп. Семипалатинського (1937).

Ікон Божої Матері, йменованих “До Різдва і після Різдва Діва” (1827) та “Визволителька” (бл. 1889).

Євангельські Читання

1 Кор., 164 зач., XV, 58 – XVI, 3. Лк., 22 зач., VI, 1-10 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДНІ УЧНІ ЗРИВАЮТЬ КОЛОССЯ, РОЗТИРАЮТЬ ЇХ РУКАМИ ТА ЇДЯТЬ У СУБОТУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

СПРАВА ДУЖЕ МАЛОВАЖЛИВА І З ВИДУ, І ЗА СВОЄЮ СУТТЮ; МІЖ ТИМ ФАРИСЕЇ НЕ ВТЕРПІЛИ ТА ДОКОРИЛИ ЇМ. ЩО ЗМУСИЛО ЇХ ЗАВЕСТИ ПРО ЦЕ МОВУ?

 

З ВИГЛЯДУ – НЕРОЗУМНА РЕВНІСТЬ, А ЗА СУТТЮ – ДУХ ПЕРЕСУДУ. ВІН ЗА ВСЕ ЧІПЛЯЄТЬСЯ І ВСЕ ПОДАЄ У ПОХМУРОМУ ВИГЛЯДІ БЕЗЗАКОННЯ ТА ЗГУБНОСТІ. ЦЕ НЕМІЧ, БІЛЬШОЮ ЧИ МЕНШОЮ МІРОЮ, МАЙЖЕ СПІЛЬНА ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКІ НЕ УВАЖНІ ДО СЕБЕ.

 

СЛОВОМ НЕ КОЖЕН ВИСЛОВИТЬ ПЕРЕСУДЛИВІ ДУМКИ, АЛЕ Й УТРИМАТИСЯ ВІД НИХ РІДКО ХТО МОЖЕ. ХТОСЬ ПРИТУПИТЬ СВОЄ СЕРЦЕ І РОЗПАЛЮЄ ЙОГО НА ПЕРЕСУДИ – ВОНО І РОЗПАЛЮЄ ЇХ. АЛЕ ВОДНОЧАС ТОЙ, ХТО ПЕРЕСУДЖУЄ, І САМ ГОТОВИЙ НА НЕДОБРІ СПРАВИ, ЛИШЕ БИ ТІЛЬКИ НІХТО НЕ БАЧИВ, І НЕОДМІННО СКЛАДАЄТЬСЯ У НЕДОБРОМУ ПОРЯДКУ У ЯКОМУСЬ-НЕБУДЬ ВІДНОШЕННІ; ВІН НІБИ ДЛЯ ТОГО І СУДИТЬ, І ЗАСУДЖУЄ, ЩОБ ПОЧУТТЯ ПРАВДИ, ЯКЕ ОБРАЖЕНЕ І ПРИГНІЧЕНЕ У СОБІ, НАГОРОДИТИ НАПАДКАМИ НА ІНШИХ, ХОЧ БИ ТО І НЕПРАВДИВИМИ.

 

ПРАВДОЛЮБНИЙ І ТОЙ, ХТО СТОЇТЬ НА ПРАВДІ, ЗНАЮЧИ, ЯК СКЛАДНО ДІСТАЄТЬСЯ СПРАВНІСТЬ У СПРАВАХ, А ЩЕ БІЛЬШЕ У ПОЧУТТЯХ, НІКОЛИ НЕ СТАНЕ СУДИТИ; ВІН ШВИДШЕ ГОТОВИЙ БУВАЄ ПОКРИТИ ПОБЛАЖЛИВІСТЮ НЕ ТІЛЬКИ МАЛИЙ, АЛЕ Й ВЕЛИКИЙ ЗЛОЧИН ІНШИХ.

 

ГОСПОДЬ НЕ СУДИТЬ ФАРИСЕЇВ, ЯКІ ПЕРЕСУДЖУВАЛИ, А ТІЛЬКИ ПОЯСНЮЄ ЇМ, ЩО УЧНІ ЗРОБИЛИ ВЧИНОК, ЯКИЙ ВСЯКИЙ, ХТО ПОДУМАВШИ ДОБРЕ, МОЖЕ ПРОБАЧИТИ. І ЗАВЖДИ ТАК БУВАЄ: РОЗСУДИ ПРО ВЧИНОК БЛИЖНЬОГО І ЗНАЙДЕШ, ЩО ВІН ЗОВСІМ НЕ МАЄ ТОГО ЖАХЛИВОГО ХАРАКТЕРУ, ЯКИЙ ЗДАВСЯ ТОБІ ПРО НЬОГО ПЕРШОГО РАЗУ.

Вас може зацікавити

12 травня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 червня 2019 року

Редактор Головний

У день Незалежності в храмах Волинської єпархії УПЦ звершили молебні за Україну

Редактор Головний