6.8 C
Lutsk
Середа, 21 Лютий, 2024
Волинська єпархія Всі новини

На Волині розпочався православний молодіжний фестиваль “Фавор”: молоді люди розмірковуватимуть про Церкву у своєму житті і своє місце у ній

19 липня, з благословення архієпископа Волинського і Луцького Нафанаїла, стартував вже традиційний для Волинської єпархії УПЦ православний молодіжний фестваль “Фавор”. Він проходитиме з 19 по 24 липня у формі таборування православної молоді на мальовничому узбережжі озера Тросне поблизу села Карасин Камінь-Каширського району.

Зазвичай, кожного року активний і водночас духовно насичений відпочинок є тематичним, тобто учасникам фестивалю і їх духівникам-священикам пропонується поспілкуватися на одну з актуальних тем духовного та суспільного життя. І цього року ця тема доволі цікава, адже вона присвячена Церкві. “Екклісія” (“церква грецькою мовою) – таку назву має тема цьогорічного “Фавору”.

Першого дня, після заїзду фестваль розпочався із молитви. Молебень перед початком усякої доброї справи очолив духівник фестивалю протоірей Михаїл Кулакевич.

“Як ми знаємо із Євангелія, Господь наш Іісус Христос, після молитви на горі Фавор преобразився і явив апостолам Свою божественну славу. Але із ним були не усі апостоли, а лише обрані – Петро, Яків та Іоанн. І той факт, що ви цього року тут відпочиваєте свідчить, що ви за промислом Божим є, певною мірою, “обраними”, адже вам пощастило сюди потрапити. Отож, бажаю вам гарно відпочити, і не лише просто відпочити, а духовно збагатитися”, – сказав, звертаючись до юнаків та дівчат отець Михаїл Кулакевич.

Після молебню та обіду учасники фестивалю були поділені на загони, і поки не настав вечір, молодь мала можливість просто відпочити – покупатися в озері, поспілкуватися, помилуватися мальовничим краєвидом поліської природи і, звісно, ближче познайомтися один із одним.

“Ми не випадково обрали темою цьогорічного “Фавору” Церкву. Справа у тім, що дуже часто навіть православні молоді, і не тільки, люди вважають, що їх життя і життя Церкви – це два протилежні береги. А це не так, адже ми – православні християни, належимо до Православної Церкви, Церкви Христової, у Церкві звершуємо наше спасіння. І тому важливо показати молоді, що не слід бути просто номінальним православним християнином, а православним християнином справжнім. А для цього треба усвідомлювати необхідність активного перебування у лоні Церкви, свого життя у ній”, – зауважив благочинний Колківської округи, клірик Свято-Хрестовоздвиженського храму селища Колки протоієрей Михаїл Анісімов.

Ввечері першого дня фестивалю, після вечірніх молитов відбулося, власне, відкриття цьогорічного “Фавору”. Під час нічної ватри молоді учасники “Фавору”, яких налічувалося більше сотні, презентували свої загони, на які вони поділилися. Кожен з шести загонів виконав пісню, серед яких були як відомі усім естрадні закордонні та вітчизняні композиції, так і авторські пісні “фаворівців”.

Звісно, вже під час відкриття фестивалю, розпочалося й обговорення цьогорічної теми. “Церква, яка ти?” – відповідь на це, далеко не риторичне, запитання спробували було знайти учасники фестивалю. Спочатку пролунали відомі цитати зі Святого Письма, зокрема: “Церква – стовп і утвердження істини” (1 Тим. 3:15), або фрази на кшталт “Церква – досконале тіло Христове”.

Своєю чергою, протоієрей Михаїл Анісімов запропонував доволі оригінальну концепцію, порівнявши Церкву із клубом, у якому гуртуються люди, які мають спільні інтереси, вподобання чи захоплення. “Це “клуб”, у якому ви можете отримати гарантію прекрасного майбутнього на тисячу років вперед – гарантію отримати вічне життя. У цьому “клубі” його “учасникам” пропонуються ліки, які, у буквальному сенсі, дають безсмертя – Святе Причастя. І про все це ми будемо говорити упродовж цього тижня“, – зауважив отець Михаїл.

До слова, не залишилося поза увагою й питання стосовно Церкви як “стовпу й утверження істини” (1 Тим. 3:15). “Пізнайте істину, й істина зробить вас вільними, – так сказав Христос-Спаситель. Отож, істина, стовпом і утвердженням якої є Церква, дає людині можливість бути по-справжньому вільною“, – додав протоієрей Михаїл Анісімов.

До слова, під час відкриття фестивалю хлопцям і дівчатам було запропоновано поміркувати над тим, що є найбільшою трагедією сучасного людства. А відтак, ця тема буде також висвітленна під час тематичних фаворівських нічних ватр.

Автор статті – Костянтин Олексюк

Вас може зацікавити

Напередодні дня пам’яті Собору Архістратига Михаїла архієпископ Нафанаїл очолив всенічну у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії відбулася зустріч із архімандритом Романом з Антіохійського Патріархату

Редактор Головний

Напередодні престольного свята єпископ Афанасій відвідав гониму громаду с. Бережанка

Редактор Головний